Знову вітаю. Таємнича зірка активізувалася після 10 років мовчання

15 березня 2019, 22:02

Після більш десяти років терплячого очікування і спостереження астрономи побачили ознаки того, що одна з найрідкісніших відомих науці зірок прокидається від свого сну.

Ця зірка називається XTE J1810-197, це один з чотирьох відомих науці високомагнітних магнітарів, пише Science Alert .

Це може здатися не таким вже захоплюючим, але самі магнитари неймовірно дивні. По суті, це "мертві" зірки, які з причин, які ми не до кінця розуміємо, мають шалено потужні магнітні поля. Такі зірки можуть генерувати магнітні поля, які приблизно в 1 квадрильйон разів сильніше магнітного поля Землі.

Відео дня

Що є причиною такого потужного магнетизму, є загадкою, і більшість теорій припускають, що все це може початися з того, що нейтронна зірка обертається зі швидкістю від сотень до тисяч разів на секунду і перетворюється в пульсар.

Через рік після того, як магнетар був помічений в 2003 році, астрономи помітили, що цей об'єкт випромінює імпульси набагато більш м'яких радіохвиль. Початкові спостереження показали, що він випромінював низькоенергетичне електромагнітне випромінювання один раз на оборот, приблизно кожні п'ять з половиною секунд.

З 8 грудня минулого року дослідники з Манчестерського університету та Інституту радіоастрономії ім. Макса Планка проводять моніторинг нового потоку радіовипромінювання від цього незвичайного космічного об'єкта.

"Зміни пульсу, помічені так далеко від джерела, були значно меншими в масштабі часу від годин до місяців, ніж у 2006 році", - йдеться в звіті дослідницької групи.

В останній раз дослідники фіксували вихідне від об'єкта радіовипромінювання в 2008 році.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X