Снігова спека. Вчені зафіксували рекордні температури в Арктиці

14 грудня 2016, 14:22
Американські вчені заявили про рекордні темпи потепління в Арктиці за останні кілька років

Деякі частини Арктики були в середньому на 11 градусів Цельсія теплішими, ніж в кінці 20 століття, оскільки регіон зазнав "екстремальні температурні аномалії", пише Independent з посиланням на Національний інститут США з дослідження океанів і атмосфери.

Відео дня

У доповіді науковців відзначається, що середньорічна температура повітря над поверхнею суші була "найвища за час спостережень", на 3,5 градуса вище рівня 1900 року. Рівень морського льоду також впав до найнижчого рівня з початку супутникових спостережень в 1979 році. Обидва ці показника, ймовірно, вказують на найтеплішу погоду в Арктиці протягом десятків тисяч років.

"Теплі температурні аномалії були зосереджені на Алясці, Шпіцбергені і в центральній Арктиці", - йдеться в доповіді вчених.

Більш того, в Арктиці потепління відбувається в два рази швидше, ніж на решті території планети. А, оскільки цей регіон значно впливає на погоду у всьому північному півкулі, деякі експерти кажуть, що це призведе до дуже швидкого потепління всього регіону, що може мати катастрофічні наслідки для планети.

"Арктичні температури продовжують рости в два рази швидше, ніж глобальне підвищення температури", - говорить Джеремі Матіс, директор арктичної дослідницької програми.

Показати ще новини
Радіо НВ
X