Смертю хоробрих. Інженери NASA так і не змогли зв'язатися з марсоходом Opportunity

27 серпня 2018, 16:08

Фахівці NASA повідомили про те, що відновити зв'язок з марсоходом Opportunity поки не вдається.

У той же час, буря, яка зашкодила марсоходу, вже почала стихати, пише Science Alert.

Апарат Opportunity більше двох місяців тому перейшов в аварійний стан, в якому майже всі його підсистеми відключені. Причиною послужила колосальна пилова буря, яка накрила майже всю планету.

Відео дня

"Це найгірший шторм, який я коли-небудь бачив, і ми робимо все можливе, схрещуємо пальці і сподіваємося на краще", - сказав Стів Сквайрс, планетарний вчений з Університету Корнелла і керівник місії ровера.

Марсіанська буря не тільки заблокувала світло для сонячних панелей Opportunity, а й закрила їх дрібним пилом. Ці удари різко знизили здатність ровера зберігати і використовувати електричну енергію. У той же час, Opportunity як і раніше потребує електриці, щоб заряджати акумулятор, запускати нагрівачі і передавть дані в NASA.

За даними NASA, пилова буря поступово припиняється. Однак, можуть знадобитися ще тижні або навіть місяці, перш ніж небо стане досить ясним і сонячні батареї марсохода почнуть отримувати в потрібній кількості сонячне світло.

"Навіть якщо інженери колись почують Opportunity, є реальна можливість, що ровер не буде колишнім. Ніхто не дізнається, що було з ровером, поки він не виходив на зв'язок", - підкреслили в NASA.

Раніше НВ повідомляло, що ровер Curiosity сфотографував сам себе під час масштабної пилової бурі, яка бушує на Марсі ще з кінця травня. На знімку видно, що через буревій марсохід покритий коричневою пилом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X