Службові собаки знайшли місце загибелі знаменитої льотчиці, яка зникла в 1937 році

10 липня 2017, 11:56
На безлюдному острові-атолі Нікумароро виявили місце, де, ймовірно, померла льотчиця Амелія Ерхарт

Для цього на острів доставили чотирьох спеціально натренованих собак породи бордер-коллі, пише National Geographic.

Ерхарт і її штурман Фред Нунан зникли 2 липня 1937 року по дорозі до острова Гауленд, який розташований на відстані близько 350 морських миль від Нікумароро. На думку дослідників з Міжнародної групи для історичного відновлення літака (TIGHAR), знайдений на цьому острові в 1940 році скелет належить саме Амелії Ерхарт. Цей скелет було втрачено, і вчені грунтуються тільки на його знімках і описах.

Відео дня

"Такі надзвичайні заяви вимагають екстраординарних доказів, таких, як кістка або ДНК", - сказав Ендрю Маккенна, який брав участь в декількох експедиціях TIGHAR. Собаки були привезені на острів в надії знайти саме такі докази.

Відразу ж після початку роботи пес по кличці Берклі ліг біля основи дерева жень, показуючи, що виявив місце з запахом людських останків. На наступний день роботи це ж місце виявив пес Кайлі. Дві інші собаки також підтвердили, що скелет знаходився саме під цим деревом.

Однак, дослідники TIGHAR не виявили в цьому місці людських кісток. Вони послали зразки грунту в лабораторію, здатну отримувати ДНК людини, але поки не отримали результатів.

Додамо, що американський телеканал History Channel 9 липня 2017 року показав документальний фільм "Втрачений доказ", в якому представляється фотографія, виявлена в Національному архіві США. Імовірно на ній відображені Фред Нунан і Амелія Ерхарт в групі людей на атолі Джалуіт, що свідчить на користь версії про їх потрапляння в японський полон.

На цьому Фото побачили Амелію Ерхарт. Фото: twitter.com/HISTORY
На цьому Фото побачили Амелію Ерхарт. Фото: twitter.com/HISTORY Фото:

На знімку зображена група людей в порту. За словами експертів, яких залучив телеканал, один з чоловіків, які стоять, рисами обличчя нагадує Нунана, а фігура, що сидить спиною до фотографа, - Ерхарт.

Амелія Ерхарт в травні 1932 року зробила перший успішний одиночний політ через Атлантику після успіху Чарльза Ліндберга в 1927 році. Після цього Ерхарт стала найвідомішою жінкою-пілотом у світі. У 2009 році про льотчиці вийшов біографічний фільм "Амелія", з Хіларі Суонк у головній ролі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X