Служба швидкої допомоги в США отримає унікальну військову технологію зупинки кровотечі

10 грудня 2015, 16:17
Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило використання армійського пристрою для зупинки крові XSTAT 30 на цивільному ринку

Американські медики зможуть застосовувати XSTAT 30 в тих випадках, коли пацієнту загрожує смерть від крововтрати, а термінова доставка в лікарню неможлива. XSTAT також стане в нагоді для закриття ран на тих ділянках тіла, де неможливо накласти джгут (наприклад, в області паху або під пахвами).

Відео дня

"Коли продукт розробляють для використання на полі бою, він зазвичай розрахований на те, щоб працювати в найгірших ситуаціях, коли оперативне надання медичної допомоги неможливо", - сказав представник FDA Вільям Майзел.

XSTAT являє собою шприц діаметром 30 мм, наповнений спресованими губками (92 шт). При контакті з кров'ю вони можуть збільшуватися в 10 разів, створюючи тимчасовий бар'єр, що перешкоджає кровотечі. "Латка" тримається до 4-х годин. На кожному пацієнтові XSTAT 30 може бути застосований до трьох разів.

Пристрій було розроблено американською компанією RevMedX. У минулому році FDA схвалило його використання військовими. У квітні поточного року RevMedX поставила першу партію XSTAT 30 збройним силам США.

Швидка зупинка кровотечі може запобігти геморагічному шоку і врятувати життя пораненого, наголошується в повідомленні FDA. За даними Інституту хірургічних досліджень армії США, від 30% до 40% смертей від ран серед цивільного населення стається внаслідок крововтрати. У 33%-56% випадків смерть настає до того, як пацієнта доставляють в лікарню.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X