Складна економіка. Археологи довели, що індіанці майя займалися торгівлею

1 квітня 2019, 12:06

Археологи знайшли докази того, що стародавні майя вирощували більше рослин, ніж їм було необхідно, щоб підтримати активну торгівлю з сусідами вгору і вниз по півострову Юкатан.

Великі орні землі дозволяють припустити, що стародавні майя могли вирощувати надлишки сільськогосподарських культур, особливо бавовну, і продавати її сусідам, пише Science Daily .

Відео дня

Цивілізація майя простягалася на частини Мезоамерики, регіону, що охоплює Мексику і Центральну Америку. Найдавніше свідчення цивілізації майя датується 1800 р до н.е., але більшість міст процвітало між 250 і 900 р н.е. На той час, коли іспанські кораблі прибули в 1500-і роки, деякі з найбільших міст були покинуті.

Ніколас Даннінг, професор географії Каліфорнійського університету, був членом дослідницької групи, яка виявила поля зорані людською рукою зі слідами культивування придатних для людської діяльності рослин. Дані поля розташовувалися уздовж природних водних каналів в місці під назвою Лагуна-де-Термінос в Мексиканській затоці.

Даннінг сподівається знайти докази існування будинків, доріг, ринків, торгових площ та інших слідів існування на цій території великого торгового поселення майя, після того, як будуть розпочаті розкопки.

Великі орні землі дозволяють припустити, що стародавні майя могли вирощувати надлишки сільськогосподарських культур, особливо бавовни. З нього робили текстиль, який продавався по всій Мезоамериці.

"Це була набагато складніша ринкова економіка, ніж часто приписують майя", - сказав Даннінг.

Супутникові зображення показали клаптеву ковдру з блоків уздовж дренажних канав, які припускали, що вони були штучними. Археолог також вивчив зображення NASA, створені в цьому регіоні за допомогою інструменту під назвою Light Detection and Ranging або LIDAR, який може зобразити контури землі під покритим листям пологом дерев і рослинності. Їх огляд підтвердив підозри Даннінга: область була покрита древніми полями.

LIDAR дає вченим небачену раніше картину земної поверхні навіть після того, як століттями неконтрольоване зростання джунглів приховував залишки древніх споруд. Дослідники шукають характерні ознаки людської діяльності: квадрати і прямокутники, що вказують на старі фундаменти і круглі ями з штучних водойм і кар'єрів. На картах LIDAR виявляються будь-які приховані споруди, в тому числі стародавні дороги і колишні села.

Ідентифікація можливих доріг важлива для вивчення ринків древніх майя. За словами дослідників, на відміну від пірамід або навіть багатьох будинків, торгові майданчики не мають фундаментів або постійних структур. Вони були побудовані на низьких платформах або розчищених областях, можливо як сезонний ярмарок. Але вони були важливою частиною життя майя.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X