Сліди катастрофи. У Тихому океані знайшли авіаносець часів Другої світової війни

15 лютого 2019, 08:01

Дослідницьке судно під назвою Petrel виявило уламки авіаносця часів Другої світової війни в південній частині Тихого океану, недалеко від Соломонових островів.

Авіаносець USS Hornet лежав на океанському дні на глибині близько 3 миль (більш ніж 5 км) понад 76 років, повідомляє CNN.

Про відкриття корабля оголосила Vulcan Inc., компанія, заснована покійним співзасновником Microsoft Полом Алленом, якому належить судно Petrel.

Відео дня

Щоб знайти USS Hornet, експедиційна група використовувала дані з архівів дев'яти інших військових кораблів США, які бачили авіаносець за кілька днів до його загибелі. Вони побудували пошукову сітку, орієнтовану на останнє відоме місце розташування військового корабля.

Уламки судна USS Hornet виявив автономний апарат, використовуючи сонар, а потім за допомогою відеозапису допоміг підтвердити, що це дійсно USS Hornet.

Роберт Крафт, який очолює підводні операції Vulcan Inc, сказав, що авіаносець був в їхньому списку як один з ключових кораблів через його "місце в історії як авіаносця, який бачив багато поворотних моментів в морських боях".

USS Hornet брав участь в морських боях на Тихому океані з 1941 по 1942 роки. Був пошкоджений авіацією в бою біля островів Санта-Крус 26 жовтня 1942 року і потоплений торпедами американських і японських есмінців.

Відставний контр-адмірал Семюел Кокс сказав CNN, що загальне правило флоту - не чіпати місця аварії корабля. Він назвав уламки USS Hornet "священною землею", де 140 моряків знайшли свій останній притулок.

"Це як Арлінгтонське національне кладовище для нас", - сказав він.

Раніше НВ повідомляло, що американська дослідницька група виявила лінійний корабель Hiei Імперського військово-морського флоту Японії, який був у водах на відстані близько кілометра від Соломонових островів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X