Рахунок на мільярди. Кліматологи підрахували, скільки людей помре від голоду у разі ядерної війни

17 серпня, 13:15
Ядерна війна між будь-якими двома ядерними державами призведе до голоду (Фото:SergeyNivens/Depositphotos)

Ядерна війна між будь-якими двома ядерними державами призведе до голоду (Фото:SergeyNivens/Depositphotos)

Американські вчені проаналізували можливі втрати сільськогосподарської промисловості у разі повномасштабної ядерної війни. З’ясувалося, що якщо вона станеться, від голоду загине близько 5 млрд людей.

Американські кліматологи проаналізували ядерний арсенал сучасних держав та ймовірність конфлікту між деякими з них. В результаті вийшло п'ять можливих сценаріїв ядерної війни. Кожен із них був оброблений за допомогою Моделі земних систем CESM – інструмента планування кліматичних змін.

Відео дня

З'ясувалося, що в найменшому за втратами для екології сценарії — війни Індії та Пакистану — глобальне виробництво їжі зменшиться на 7% у наступні після конфлікту п'ять років. Це стане найбільшою продовольчою катастрофою за роки спостереження урядом США.

У разі ядерної війни між Росією та Штатами виробництво їжі зменшиться на 90%, а це означає, що 75% людства голодуватиме протягом як мінімум двох років. Зниження виробництва продовольства на 90% забере життя близько 5 млрд осіб.

"Дані говорять нам про одне - ми повинні запобігти ядерній війні", - говорить співавтор дослідження Алан Робок, професор кліматології на факультеті наук про навколишнє середовище Університету Рутгерса.

Вчений вважає єдиним порятунком для людства повну відмову від ядерної зброї.

Показати ще новини
Радіо НВ
X