Все ж таки вкрали. Російські військові вивезли із Мелітополя легендарне золото скіфів

11 травня 2022, 17:25
Частина колекції скіфського золота з музею у Мелітополі (Фото:вікіпедія)

Частина колекції скіфського золота з музею у Мелітополі (Фото:вікіпедія)

У квітні 2022 року частина експонатів Мелітопольського краєзнавчого музею була вкрадена окупантами. Про зникнення безцінних експонатів повідомив мер міста Іван Федоров.

За його словами, йдеться про 275 предметів скіфського, сарматського та гуннського походження. За словами Федорова, для оцінки золота окупанти планували привезти фахівця із Криму, після чого доля колекції була невідомою.

Відео дня

«Орки сьогодні дібралися до нашого скіфського золота, — заявив Федоров 29 квітня. — Це одна з найбільших та найдорожчих колекцій, які була в Україні. І сьогодні нам невідомо, куди вони її відправили, сховали чи вкрали. Нам невідома доля".

Раніше Запорізька ОВА спростувала заяву про зникнення золота, назвавши це російським фейком. За словами голови обласної військової адміністрації Олександра Старуха, найцінніші експонати з Мелітопольського музею були вивезені ще на початку війни, а серед предметів, що залишилися, немає оригіналів.

Втім, майже одразу губернатор спростував свою заяву та погодився з тим, що золото пропало.

Пізніше Запорізька обласна прокуратура підтвердила крадіжку скіфської колекції та відкрила справу за фактом порушення звичаїв та законів війни.

Ця колекція прикрас та предметів побуту була сформована у 50-х роках минулого століття. Саме вона поклала основу музею історичних коштовностей України. Скіфське золото було знайдено випадково — місцевий житель хотів викопати на подвір'ї власного будинку колодязь, але в процесі натрапив на куполоподібне підземелля, яке виявилося стародавнім курганом.

Росіяни не вперше намагаються вкрасти скіфське золото в українців. Так, РФ неодноразово намагалася відсудити в України колекцію золотих скіфських предметів, що знаходиться в Нідерландах. Більшість експонатів з неї до поїздки на виставку до Амстердама зберігалися в кримських музеях, а оскільки Росія захопила півострів, то й золото вважала своїм.

Проте суд в Амстердаї ухвалив рішення на користь України.

Показати ще новини
Радіо NV
X