Скажи мені, що ти їси. Вчені відкрили новий спосіб діагностики і лікування раку

9 квітня 2019, 21:02

Дослідники з Шотландії виявили, що онкологічні захворювання можна діагностувати, аналізуючи чим харчуються клітини людського організму.

Представники Единбурзького університету створили нову технологію, яка дозволяє діагностувати захворювання на рак, завдяки візуалізації того, що споживають клітини організму, пише BBC.

Відео дня

Вчені винайшли спеціальні хімічні зонди, що підсвічуються при контакті з певними молекулами, які "їдять" наші клітини. Такими поживними молекулами для клітин організму може бути глюкоза.

Річ у тім, що молекули глюкози і деяких інших речовин є життєво необхідними для існування клітин. Якщо ж раціон клітин змінюється - це може означати наявність хвороби, зокрема, онкології.

Визначення того, як і чим харчуються клітини може допомогти діагностувати недуг на ранній стадії і стежити за тим, як протікає процес лікування.

"Існує дуже мало методів вимірювання того, що їдять клітини для виробництва енергії, що ми і називаємо клітинним метаболізмом. Наша технологія дозволяє виявляти кілька продуктів метаболізму одночасно, просто використовуючи мікроскопи. Це дуже важливий крок у розумінні метаболізму хворих клітин, і ми сподіваємося, що це допоможе розвинути більш ефективні методи лікування", - пояснює біолог з Единбурзького університету Марк Вендрелл.

Вчені вже протестували технології на ембріонах риб даніо-реріо, і на вирощених в лабораторії людських клітинах.

Нагадаємо, пару місяців тому група ізраїльських вчених з компанії Accelerated Evolution Biotechnologies Ltd. заявила про відкриття першого універсального методу лікування раку.

Вихід знайшли в застосуванні пептидів - найпростіших сполук, які активно використовуються спортсменами і навколо яких існує кілька теорій продовження життя людського організму.

Біологи використовували комбінацію декількох спрямованих на рак пептидів в поєднанні з сильним токсином, що, за їхніми словами, зробить будь-які мутації ракових клітин нестійкими до лікування. Крім цього, нові ліки також мають забезпечити вбивство і ракових стовбурових клітин, а невеликий розмір пептидних частин дозволить їм проникнути крізь будь-які захисні бар'єри злоякісних пухлин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X