Скажемо ні патріархату! Як наукові журнали публікували фейкові статті про фемінізм і гендерні ролі

5 жовтня 2018, 14:33

Троє вчених із США свідомо писали фейкові роботи, щоб показати, як наукові журнали публікують абсурдні матеріали. У підсумку серйозні видання написали про дресирування чоловіків і "Mein Kampf для феміністок".

Наукову спільноту в усьому світі охопив один з найгучніших скандалів за останній час. Днями в журналі Areo троє вчених опублікували статтю про те, що багато сучасних дослідників абсолютно необ'єктивні в питаннях фемінізму, рівноправності, чоловічності, сексуальної орієнтації тощо.

Відео дня

Американські математик Джеймс Ліндсі, релігієзнавець Хелен Плакроуз і філософ Пітер Богоссян провели досить веселий і водночас надзвичайно скандальний експеримент: цілий рік вони навмисно писали абсурдні наукові статті про гендерну рівність, фемінізм, бодіпозитив та іншіх популярні сьогодні теми.


Вчені зі ступенями професорів і докторів наук у США хотіли потролити своїх колег-соціологів і довести, що навіть наукові журнали з іменитими рецензентами готові публікувати будь-що з приводу толерантності, патріархального суспільства, дискримінації жінок та інших схожих тем.

Розіграш заради науки більш ніж вдався: попри те що тріо вчених аргументували свої фейкові роботи безглуздими і відверто дурними "фактами", 7 з 20 їх статей взяли на рецензію та публікацію.

Зокрема, матеріал "Реакція людей на культуру зґвалтування та прояви ЛГБТ у собачих парках Портленда, штат Орегон" опублікували у науковому журналі Gender, Place and Culture.

Ліндсі, Плакроуз і Богоссян знайшли рішення проблеми згвалтувань у "дресируванні" чоловіків і порівнянні їх з собаками. Неетичне і смішне дослідження сприйняли як глибоке і серйозне у Gender, Place and Culture.

Рецензенти написали: "Спасибі вам за можливість проаналізувати дуже цікаву роботу. Я вважаю, що вона внесе важливий вклад у феміністську географію тварин". "Я вважаю, що ця інтелектуально і емпірично захоплююча робота повинна бути опублікована, і ми маємо привітати авторів з проведеним дослідженням".

Вченим-тролям навіть вдалося змусити профільні видання опублікувати вирізки з книги Адольфа Гітлера "Mein Kampf". У статті "Моя боротьба для феміністок", автори розглянули проблему жінок-маргіналів у суспільстві, та замінили всі нацистські висловлювання у 12 розділі першого тому книги Гітлера на популярні у феміністок фрази.

"Мені дуже симпатизують ключові аргументи цієї роботи, такі як необхідність об'єднання і проблематика неоліберального фемінізму", - зазначив один з рецензентів, через якого "Мою боротьбу для феміністок" опублікували у виданні Affilia.

Журнал Feminist Theory також опублікував статтю, в якій професори-пранкери доводили, як штучний інтелект шкодить суспільству через те, що його програмували білі чоловіки з патріархальними поглядами.

На щастя, не опублікували статті вчених, в яких вони пропонували: під час лекцій в університетах зв'язати білих студентів ланцюгами та посадити їх на підлогу на знак відплати за рабовласницьке минуле; вважати мастурбацію сексуальним насильством стосовно жінок, про яких фантазують чоловіки.

Автори експерименту показали, що наукові журнали можуть публікувати безглузді матеріали. За їхніми словами, через це, "людей, які сумніваються в нібито наукових дослідженнях про ідентичність, привілеї та гноблення, можуть звинуватити у нерозумінні та упередженості".

Джеймс Ліндсі каже, що вони "дуже повеселилися, працюючи над цим проектом", але тепер усім трьом загрожує виключення з наукової спільноти через такий обман. Вчені пожертвували своєю репутацією та зараз ризикують втратити роботу.

Однак нагадаємо, що спеціалізовані видання публікують неперевірену інформацію не лише про толерантність, фемінізм та рівноправність.

Як повідомляє N+1, нещодавно три наукові журнали опублікували жартівливу статтю про нові методи боротьби з міжгалактичними паразитами, засновану на фантастичному мультсеріалі "Рік і Морті".

Раніше НВ писало про те, що австралійський фахівець зробив зі свого собаки наукового рецензента, щоб виявити проблеми з "паскудними журналами". Собака "написав" рецензії на такі теми, як респіраторна медицина, психіатрія та профілактика наркоманії.

А близько року тому канадському неврологу взагалі вдалося опублікувати у наукових журналах статті про мідіхлоріани - вигадані істоти із Зоряних воєн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X