Скажемо ні апокаліпсису. Все, що потрібно знати про плани Ілона Маска з колонізації Марса
Маск озвучив воістину наполеонівські плани, які включають в себе будівництво на Марсі міста-колонії з населенням в 1 млн чоловік, виробництво ракетного палива безпосередньо на Марсі і взагалі, порятунок людства.
НВ розібралося з тим, що саме заявив Маск і що це означає для майбутнього космічної індустрії.
1
План Маска
Ні, Маск не надав безпосередній детальний план колонізації Марса.
Його заяви на Астрономічному конгресі в Гвадалахарі містили деякі нові штрихи до раніше озвучених намірів. Але назвати це детальною програмою поки не можна.
Швидше, Маск сигналізує громадськості, що продовжує посилено працювати над темою колонізації Марса і озвучує деякі нові деталі своїх глобальних планів.

Ймовірно, цей виступ також адресовано партнерам і інвесторам. Очевидно, що SpaceX не в змозі "потягнути" такий проект самостійно.
2 Наполеонівські плани
Маск особливо підкреслив, що говорить не просто про доставку на Марс дослідників або туристів. Його мета залишається незмінною. Він хоче побудувати на Марсі колонію, яка в кінцевому підсумку перетвориться якщо не в нову цивілізацію, то, принаймі, у відгалуження існуючої земної цивілізації.
Маск впевнений, що якщо ми почнемо освоєння Марса найближчим часом, то в найближчому майбутньому на Марсі може з'явитися колонія чисельністю 1 млн. осіб. Для цього, на думку Маска, буде потрібно від 40 до 100 років.
3 Нові технології
Маск багато говорив про нові технології, які SpaceX має намір втілити в життя для освоєння Марса, намалювавши епічну картину відправки корабля зі 100 пасажирами на борту. Його виведе на орбіту Землі ракета-носій висотою з 40-поверховий будинок. Потім на орбіті корабель буде додатково дозаправлений.
Двигуни Raptor для ракети-носія вже знаходяться в розробці, уточнив Маск. Ракета, оснащена 42 такими двигунами, зможе вивести на орбіту 330 тонн корисного навантаження (або навіть 600 в посиленому варіанті ракети). Для порівняння, ракета SLS, яку зараз розробляє NASA, розрахована на 150 тонн вантажу.

Політ на Марс, за оцінками Маска, займе три місяці. При цьому Маск обіцяє досить веселе життя на борту корабля з переглядом фільмів, поїданням піци та іграми в невагомості.
Теплові щити на бортах корабля допоможуть йому загальмувати в атмосфері Марса. Посадка буде здійснена за допомогою реактивних двигунів SuperDraco. Це буде не так вже й складно, тому що на Марсі гравітація становить лише 37% від земної.
4 Перший політ
Маск має намір відправити корабель Dragon 2 до Марса вже в 2018 році в найсприятливіший період, коли Земля і Марс знаходяться найближче один до одного. Це буде безпілотна місія. І потім польоти на Марс будуть здійснюватися кожні 27 місяців - в такі ж сприятливі періоди, які в астронавтиці називаються "стартовими вікнами".
Кожен з цих "рейсів" буде доставляти на Марс 2-3 тонни корисних вантажів, в основному різне обладнання.
Перший політ з людьми на борту буде здійснено в 2023 році.

5 Де взяти гроші?
У SpaceX немає грошей для реалізації цих феєричних планів. Сам Маск досить багатий, а SpaceX заробляє пристойні гроші, виводячи на орбіту приватні вантажі і працюючи за контрактом з NASA.
Однак, це сущі копійки в порівнянні з сотнями мільярдів доларів, які потрібні на освоєння Марса.
Звідси численні уїдливі коментарі журналістів і блогерів щодо виступу Маска. Очевидно, що він шукає інвесторів. При цьому, йому потрібні такі ж як він одержимі ідеєю космосу фанатики, іронізують журналісти. Але, звичайно, фанатики з грошима.
Маск, зокрема, заявив, що за нинішньої ситуації один квиток на Марс може коштувати $10 млрд. Але після того, як в повну силу запрацює SpaceX Interplanetary Transportation System (так Маск називає проект зі створення кораблів для міжпланетних польотів), вартість польоту різко впаде.
Маск знову нагадав своє старе порівняння - вартість польоту до Марса зрівняється з ціною на нерухомість в США. Тобто мова йде про сотні тисяч доларів, не більше.

6 Сам Маск полетить?
Відповідаючи на питання із залу, чи збирається сам Маск відправитися в космос, засновник SpaceX відповів, що його хвилює доля компанії і глобальних планів. "Якщо щось піде не так і я помру, я повинен бути впевнений, що все піде за планом, що компанію не захоплять інвестори, яких буде цікавити тільки прибуток, і тому вони забудуть про Марс".
Очевидно, це означає, що Маск не має наміру брати участь в польотах в доступному для огляду майбутньому.
7 Навіщо все це потрібно?
Маск впевнений, що мова йде про порятунок людства. На початку свого виступу він заявив, що у людства є лише два шляхи. Перший - залишитися на Землі назавжди і бути рано чи пізно знищеним якимось апокаліпсисом (Маск спеціально уточнив, що у нього немає готового пророцтва Судного дня, але він упевнений, що рано чи пізно щось трапиться).
Другий - вийти в космос і освоїти інші планети, перетворившись на міжпланетну форму життя.
Маск впевнений, що Марс - ідеальне місце для того, щоб почати. Низька гравітація полегшить навантаження, є великі запаси води в замороженому вигляді, в атмосфері є азот і вуглекислий газ, необхідні для сільського господарства.
- Читайте також - Життя на супутниках Юпітера і Сатурна? Все, що потрібно знати про гучне відкриття NASA

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.