Сюрприз. Вчені виявили останнє фото з зонду Rosetta

29 вересня 2017, 12:44
Аналіз останніх радіосигналів з Rosetta допоміг вченим отримати фотографію місця її посадки рік тому на комету Чурюмова-Герасименко

Це нове зображення було знайдено в останніх бітах даних, які Rosetta відправила на Землю безпосередньо перед зіткненням з кометою Чурюмова-Герасименко в минулому році, пише Science Alert.

Відео дня

Зображення, судячи з усього, отримано з висоти приблизно 18 метрів над поверхнею комети. Воно досить сильно розмито. Як відзначають вчені, знімок "являє собою зображення з ефективним коефіцієнтом стиснення 1:38 в порівнянні з очікуваним коефіцієнтом стиснення 1:20, тобто деякі тонкі деталі були втрачені".

Іншими словами, Rosetta встигла передати на Землю приблизно половину пакетів бітів цієї останньої фотографії. Ці пакети, як відзначають дослідники, були організовані таким чином, що їх втрата привела не до зникнення половини знімка, а до втрати його чіткості.

"Раніше ми вважали, що останньою була та фотографія, яку Rosetta передала за секунди до падіння в регіоні Саіс, де зараз лежать її останки. Пізніше ми почали аналіз телеметрії, яка зберігалася на наших серверах, і помітили, що в них може бути "захований" ще один знімок", - розповів Хольгер Сіркс з Інституту вивчення сонячної системи в Геттінгені.

Раніше вважалося, що останнім переданим Rosetta сигналом став сигнал небезпеки про появу в безпосередній близькості з зондом "великого об'єкта", яким, власне, і була комета Чурюмова-Герасименко.

30 вересня 2016 року НВ розповідало про останні секунди "життя" апарату Rosetta. Рішення "впустити" апарат було прийнято через те, що комета пішла від Сонця на відстань понад півмільярда кілометрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X