Не лише ультрафіолет. Що таке синє світло і чому вам варто його остерігатися

21 червня 2022, 12:12
Сині промені викликають рак (Фото:unsplash)

Сині промені викликають рак (Фото:unsplash)

Про шкоду ультрафіолетового випромінювання знають усі. Але вчені з’ясували, що синє світло не менш небезпечне. А можливо навіть більше.

Синє світло має найкоротшу хвилю серед усього видимого спектра. Донедавна вважалося, що воно завдає шкоди зору і тільки йому, але останні дослідження показали, що під його впливом наражається на небезпеку багато органів.

Відео дня

Синє світло збільшує кількість активних форм кисню, що призводить до пошкодження ДНК і може спричинити рак. У тому числі, рак шкіри — його вплив викликає пігментацію не гірше ніж ультрафіолетове випромінювання.

Стрімкий окисний стрес травматичний для клітин шкіри, але вираженого візуального ефекту синє світло, на відміну від ультрафіолетового, не дає. Тому багатьом здається, що для профілактики раку достатньо уникати перебування на відкритій місцевості в полуденні години, користуючись сонцезахисним кремом в інший час.

Це не так. Синє світло впливає на нас постійно, навіть у закритому приміщенні. І на відміну від ультрафіолетового, захиститися від нього кремом із SPF не вдасться. Більшість відомих людству фільтрів не ефективні проти ультракоротких світлових хвиль, отже, пошкодження шкіри настане у будь-якому разі.

Щоправда, існує дослідження про ефективність речовини з лякаючою назвою діетіламіногідроксибензоїлбензоїл. Його застосування дозволяє забезпечити шкірі бар'єр перед сонцем.

Користуватись подібними засобами потрібно не тільки під час прогулянки. Так, монітор комп’ютера теж є джерелом випромінювання синього світла, і хоча його інтенсивність незначна, вона не дорівнює нулю.

На відкритому повітрі ситуація змінюється. Синє світло, як і раніше, залишається менш потужним, ніж ультрафіолетове, але його кількість набагато більша.

Показати ще новини
Радіо NV
X