Сидимо вдома. NASA доводить абсурдність планів Ілона Маска по колонізації Марса

1 серпня 2018, 07:03

NASA проспонсорувало дослідження, яке проливає світло на колонізацію Марса. Схоже, що планам Ілона Маска з переселення на червону планету не судилося збутися.

Як уже писало НВ, в останній день липня 2018-го Марс наблизився до Землі на рекордну відстань за останні 15 років.

Всього 57,8 млн км або 0,39 астрономічних одиницm. Здається, що вже ось він, зовсім поруч, варто подати рукою і можна написати пальцем на товстому шарі червонуватого пилу «Тут буде Вася».

Відео дня

Але, для більш поглиблених в тему колонізації Марса, новина про чергове зближення планет швидше посипала сіль на рану, ніж потішила. Напередодні цієї космічного події, в журналі Nature Astronomy опублікували дослідження про можливу зміну клімату на Марсі для переселення туди людини.

Наукову роботу проспонсорували NASA, і в ній як слід пройшлися по головній ідеї Ілона Маска - тераформуванні, або створенні на Марсі прийнятних кліматичних умов, завдяки штучному парниковмому ефекту та вивільненню вуглекислого газу з надр планети.

Як відомо, ідея каліфорнійського винахідника полягала в тому, щоб підірвати на полюсах Марса дві термоядерні бомби. Вибухова хвиля повинна була б розтопити замерзлі на полюсах льодовики і, як наслідок, підвищити температуру, тиск, ущільнити атмосферу та дати всі шанси для формування води на поверхні планети.

На жаль, вчені підрахували, що при успішному виконанні цих дій, з усіх льодовиків на Марсі вдасться вивільнити лише 0.6% вуглекислого газу в порівнянні з його кількістю в атмосфері Землі. Дослідження свідчить, що навіть якщо якимсь чином вдасться витягти весь діоксид карбону, який є в мінералах, льодовиках і грунті Марса - його кількість в атмосфері збільшиться лише до 6.9% від земної.

За розрахунками, це може підвищити температуру до 10 градусів Цельсія. На Землі це, звичайно, значні цифри, але в умовах стабільних марсіанських мінус 60 - «потепління» в атмосфері буде не зовсім помітним.

Це не говорить, що ідея Маска була погана, але, як написав керівник дослідження з університету Колорадо Брюс Якоскі: «Тераформування Марса неможливе з використанням сучасних технологій. Я гадаю, краще витратити наші зусилля на те, щоб зберегти на Землі задовільну атмосферу».

Дійсно, плани приватних винахідників досить непогані для розвитку космосу, але, як показує практика, - вони вимагають ретельного аналізу і прорахунку ксіх можливих сценаріїв.

Раніше, НВ вже повідомляло, що існує і ряд інших факторів, які можуть ускладнити довгострокове перебування людини на Марсі.

Зокрема, однією з проблем є потужні пилові бурі. Через низький рівень гравітації та ту ж нещільну атмосферу, тепле повітря може піднімати пил з поверхні Марса на висоту до 20 кілометрів, а вже верхні повітряні потоки розганяють його до 25 метрів на секунду.

Такі шторми можуть тривати місяцями, значно погіршувати видимість і навіть виводити з ладу техніку.

Але ще складніше буде посадити космічний корабель на Марс. Оскільки гравітація планети майже в три рази слабкіше земної, а найщільніші шари атмосфери розташовані ближче до поверхні, вчені лише продумують різні способи посадки на Марсі.

Всі ці способи ускладнюють конструкцію існуючих ракет-носіїв, які і без того поки не справляються з тим, щоб перевезти на Марс усі необхідні ресурси для створення інфраструктури.

До того ж, неможливість адаптації кліматичних умов і природного формування води, вимагають задуматися і про забезпечення ресурсами для життєдіяльності людини на Марсі. Так що, гаряче обговорювані увесь рік плани щодо приборкання бога війни переносяться, як мінімум, до середини 21 століття.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X