Шведські вчені назвали ключові фактори високої тривалості життя

9 червня 2017, 10:44
Дослідники з Стокгольма виділили чотири головні чинники, безпосередньо пов'язані з збільшенням тривалості життя людини

Сюзанна Ларссон з Каролінського інституту в Стокгольмі, та її колеги досліджували відмінності в тривалості життя в 33,454 чоловіків і 30,639 жінок у віці від 45 до 83 років, пише Medical Express.

Відео дня

У всіх них за станом на 1998 рік не реєструвалися ракових і серцево-судинних захворювань. По завершенні дослідження в 2014 році в первинній групі пішли з життя понад 8,5 тисячі чоловіків і 6,5 тисячі жінок. Виявлення причин смертності показало впевнений зв'язок між способом життя і його тривалістю.

З'ясувалося, що необхідними елементами здорового способу життя, що дозволяє досягти глибокої старості, є відмова від куріння, регулярна фізична активність (не менше 150 хвилин на тиждень) і збалансована дієта.

Четвертим фактором вчені дещо несподівано назвали "помірне споживання алкоголю" - від 0 до 14 чарок (шотів) на тиждень. Іншими словами, за даними шведських дослідників, для здоров'я немає значущої різниці між повною тверезістю і вживання невеликих доз спиртного.

Як розрахували вчені, дотримання всіх чотирьох умов сприяє збільшенню середньої тривалості життя на 4,1 року у чоловіків і 4,9 року у жінок.

"Цей факт підкреслює важливість прийняття і підтримки здорового способу життя для збільшення тривалості життя", - підкреслили автори дослідження.

Нагадаємо, в кінці 2016 року НВ розповідало про те, що, за даними дослідників з США, тривалість життя людини досягла біологічного максимуму.

Показати ще новини
Радіо НВ
X