Як відбитки пальців. Хропіння та покашлювання уві сні у кожної людини унікальні — дослідження

Спектр звуків, що видаються уві сні, унікальний і різноманітний (Фото:baranq/Depositphotos)
Дослідники з Google та Вашингтонського університету провели незвичайне дослідження та дізналися, що вночі кожна людина видає неповторний набір звуків.
Дослідники записували звуки кашлю та хропіння і перетворили їх на набір даних. Після цього вони попросили штучний інтелект визначити автора цієї симфонії. Як перевірку те ж саме було запропоновано зробити людям.
Виявилося, нейромережа була на 10% точніша, ніж людина.
Поки що не дуже зрозуміло, як використовувати цю інформацію. Автори дослідження вважають, що вона може бути корисною для лікарів як спосіб відстеження перебігу хвороби дихальних шляхів або серцево-судинної системи. Або як спосіб отримання біометричних даних.
Проте з останнім погоджуються не всі учасники дослідницької групи.
«Якщо дивитися з погляду здоров’я, це може спрацювати, — каже Джагмохан Чаухан, доцент Вашингтонського університету. — З біометричної точки зору, ми не можемо бути впевнені».
З ним згодні й багато інших дослідників. У майбутньому група хоче продовжити роботу у напрямі вивчення звуків, що видаються людьми уві сні, щоб зробити алгоритм ШІ точнішим. Як мінімум, це цікаво з погляду перспективи використання нейромережі у різних сферах науки та технології.