Штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті

19 січня 2018, 07:13

Дослідження, яке провели за участю робота, дозволило знайти нові ліки від малярії в звичайній зубній пасті.

Крім робота на ім'я Єва в пошуках ліків брали участь вчені з Великобританії, Бразилії та Швеції, повідомляє агентство Reuters.

Медики використовували штучний інтелект для проведення високопродуктивного скринінгу. За даними нейромережі, триклозан, який міститься в зубній пасті, потенційно може перервати поширення малярії на двох критичних етапах - в печінці і крові.

Відео дня

Малярія вбиває близько півмільйона людей щороку, переважна більшість з них - діти у найбідніших районах Африки. Хворобу можна лікувати за допомогою цілої низки препаратів, але стійкість до цих ліків збільшується, що підвищує ризик, що деякі штами можуть стати невиліковними в майбутньому. Тому відкриття Єви є дуже актуальним.

"Наша колега - робот Єва - розкрила секрет того, як триклозан пригнічує розвиток малярійного плазмодія. Це дає нам надію на те, що в найближчому майбутньому нам вдасться створити нові препарати, здатні боротися з малярією, стійкої до дії вже існуючих ліків", - пояснила один з учасників дослідження, Елізабет Білсленд.

Як виявилося, триклозан придушував розвиток малярії, заважаючи роботі ферменту DHFR, який відповідає за складання молекул деяких амінокислот. На цей же фермент діє відразу кілька інших вже відомих ліків від малярії, але триклозан, на відміну від них, майже не взаємодіє з людської версією DHFR і не викликає важких побічних ефектів.

"Ми знаємо, що триклозан безпечний для людини, і що він діє на паразита двома різними шляхами, що завадить плазмодию швидко стати невразливим для його дії", - додала Елізабет Білсленд.

Раніше НВ повідомляло, що данські вчені розробили нейронну мережу Corti Signal, яка відстежує найменші сигнали для діагностики серцевого нападу. Новий штучний інтелект орієнтується на такі прояви інфарктів, які більшість операторів на швидкій просто не можуть відстежити. Ця програма здатна не тільки слухати і аналізувати вербальну інформацію, але і відстежувати дихання потерпілого.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X