Штучний інтелект навчився розпізнавати хворобу Альцгеймера раніше медиків

19 вересня 2017, 13:48
Команда дослідників з Університету Барі в Італії вважає, що найбільш перспективним рішенням в діагностиці Альцгеймера є використання штучного інтелекту

До таких висновків вчені прийшли після розробки алгоритму машинного навчання, який здатний розрізняти структурні зміни в мозку, викликані хворобою Альцгеймера, пише Engadget.

Відео дня

Штучний інтелект навчали на основі 67 МРТ-сканувань мозку, 38 з яких належали хворим людям, а 29 - здоровим. Дослідники розділили дані на невеликі регіони і дали можливість ШІ ретельно проаналізувати нейронні зв'язки між ними.

Після того, як навчання було завершено, дослідники протестували алгоритм на МРТ-сканування мозку 148 пацієнтів. 48 людей страждали на хворобу Альцгеймера, а інші 48 - від слабкого когнітивного розладу, здатного в майбутньому перерости в повноцінну хворобу Альцгеймера.

У другому випробуванні штучний інтелект зумів діагностувати хворобу Альцгеймера в 86% випадків, що є відмінним показником, кращим, ніж результати людей медиків. Дослідники відзначають, що в майбутньому їх алгоритм зможе визначати хворобу з набагато більш високою точністю.

Раніше НВ розповідало про те, що дослідники з Каліфорнії вважають, що помірне вживання алкоголю захищає від хвороби Альцгеймера. Вчені окремо наголосили, що дослідження проводилося в основному на білих людях середнього класу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X