Чистіше повітря — більше ураганів. Вчені з’ясували, що боротьба проти викидів має зворотний бік

16 травня 2022, 11:45
Збільшення кількості ураганів спровоковане зменшенням шкідливих викидів (Фото:Stanislaw/depositphotos)

Збільшення кількості ураганів спровоковане зменшенням шкідливих викидів (Фото:Stanislaw/depositphotos)

Американський кліматолог Вірабхадран Раманатан представив світові результати своїх багаторічних спостережень. Вчений з’ясував, що між зменшенням шкідливих викидів в атмосферу і катаклізмами, що почастішали, є прямий зв’язок.

За останні 40 років заходи контролю викидів у Європі та США допомогли знизити аерозольне забруднення. Це робить повітря чистішим, але є нюанс.

Аерозольні частинки сульфатів, пилу та сажі, що потрапляють у повітря, допомагають формувати смог, який сприяє охолодженню атмосфери і поверхні Землі.

Відео дня

Вивчивши динаміку зниження викидів за останні десятиліття, яка корелювала зі збільшенням числа ураганів та інших катаклізмів, вчені Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США виявили прямий зв'язок.

За їх словами, зниження шкідливих викидів в атмосферу на 50% у США та Європі спричинило 33% збільшення числа циклонів у північній Атлантиці.

В Азії ця тенденція також існує. Останнім часом кількість викидів там трохи зменшилася, але вона збільшилася аж на 50% раніше, у період із 1980 по 2010 роки. Це призвело до зниження температури в тропічній частині моря. В результаті цього регіону на 14% знизилося число тропічних циклонів.

Незважаючи на те, що циклони бувають небезпечними, боротися із забрудненням повітря необхідно, оскільки воно має значно менш сприятливий прогноз. Так, у найближчі п'ять років температура повітря підвищуватиметься, що може призвести до посухи та голоду.

Крім того, глобальне потепління несе небезпеку збільшення числа нових інфекцій.

Показати ще новини
Радіо NV
X