Щось пішло не так. Центральний прискорювач Falcon Heavy розбився під час посадки

7 лютого 2018, 09:44

Центральний прискорювач надважкої ракети Falcon Heavy не зміг приземлитися на плавучу платформу в Атлантичному океані.

За словами інженерів SpaceX, прискорювач впав у воду на швидкості більш ніж 480 кілометрів на годину, пише Heavy.com.

"На середньому прискорювачі спрацював тільки один з трьох двигунів на розгінний блок, в результаті чого він впав у води Атлантичного океану зі швидкістю 482 км/год. приблизно за 90 метрів від платформи", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Судячи з усього, ступінь не зміг запалити паливо гальмівних двигунів, оскільки закінчилася пірофорна суміш, яка використовується як рідина для запалювання.

Слова "ми втратили центральний прискорювач" прозвучали в центрі управління польотом незабаром після успішного старту Falcon Heavy. Однак спочатку передбачалося, що втрачено тільки зв'язок з прискорювачем. Як з'ясувалося через кілька годин, SpaceX втратила і сам прискорювач. Імовірно, плавуча платформа також пошкоджена.

Сам Маск дуже побоювався можливої аварії і заявляв, що якщо старт відбудеться без пошкодження інфраструктури стартового майданчика, це вже буде непоганим результатом. Судячи з усього, обійшлося без пошкоджень на Землі, але в космосі почалися складнощі.

Раніше НВ повідомляло, що обидва бічних прискорювача Falcon Heavy успішно приземлилися. Вони повернулися на сушу, в зони LZ-1 і LZ-2 неподалік від місця старту. Обидві ступені одночасно приземлилися в 300 метрах один від одного.

"Бічні прискорювачі перебувають в дуже хорошому стані і можуть бути використані ще раз", - підкреслили в SpaceX.

Показати ще новини
Радіо НВ
X