Щось дивне. У Карибському морі знайшли великі частки пилу із Сахари

20 грудня 2018, 14:37

Вчені виявили занадто великі частки пилу з пустелі Сахара, які з невідомої причини виявилися в Карибському морі.

Частинки такого розміру, на думку фізиків, не могли перелетіти через океан, пише Science Alert.

Протягом майже 30 років вчені знали, що дрібні частинки пилу, підняті в Сахарі, часто долітають в Карибське море, яке знаходиться на відстані 3500 км. Спочатку вважалося, що це чужорідна хмара пилу містить частинки розміром не більше 0,01-0,02 міліметра в діаметрі. Але недавно, коли вчені почали збирати зразки пилу з плавучих буїв в Атлантичному океані, з'ясувалося, що розмір часток не відповідав їхнім очікуванням.

Відео дня

У період з 2013 до 2016 року Королівський нідерландський інститут морських досліджень (NIOZ) виявив частинки пилу діаметром 0,45 міліметра, що майже в 50 разів більше, ніж вважалося можливим раніше. Це схоже на ігнорування законів фізики, але, швидше за все, дослідники помилилися в оцінках і упустили якийсь важливий фактор зміни клімату.

"Ці частинки пилу піднімаються з пустелі Сахара і переносяться між континентами, і більшість людей стикаються з ними, коли вони осідають на наших автомобілях або викликають моторошне помаранчеве небо, яке ми бачили тут рік тому", - пояснює співавтор роботи Джайлз Харрісон, дослідник в області атмосферної електрики в Університеті Редінга.

"Однак наявні моделі не дозволяють таким потужним часткам переміщатися в атмосфері на такі величезні відстані, що передбачає наявність якогось ще невідомого атмосферного процесу або комбінації процесів, які утримують їх в повітрі", - додав учений.

Пил може здатися несуттєвою проблемою, але якщо в нашій атмосфері його накопичується достатньо, він може порушити тонкий баланс, змінюючи напрямок сонячного світла і тепла, випромінюваного Землею. Ці великі частки здатні фактично впливати як на погоду, так і на клімат нашої планети.

Дослідники зазначають, що відкриття може внести серйозні корективи в наявні кліматичні моделі. Це означає, що вчені серйозно недооцінювали вплив атмосферних вітрів на глобальний клімат. Автори закликають до того, щоб майбутні кліматичні моделі враховували ефекти набагато більших пилових частинок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X