Що за звір? У США виявили гігантську саламандру

6 грудня 2018, 15:53

Еколог Шон Грем з Державного університету Сул Росс в Техасі і його колеги змогли описати таємниче земноводне - саламандру з леопардовим забарвленням

Тварина отримала видову ім'я Siren reticulata (сітчастий сирен), і воно відноситься до рідкісного роду гігантських саламандр під назвою Sirenidae, пише Science Alert.

Як і інші представники цього роду, Siren reticulata великий, він досягає 61 сантиметри, його тіло більше схоже на вугра, ніж на саламандру. Сирен довгий і звивистий, тільки з однією парою передніх ніг.

Відео дня

Але Siren reticulata також чудово прикрашений леопардовими плямами. Крім того, кидаються в очі також зовнішні зябра тварини - ці розгалужені, схожі на дерева структури. Подібні зябра є і у інших представників сімейства, але у Siren reticulata вони особливо великі. Харчуються тварина переважно комахами та молюсками.

Цю істоту вчені вперше помітили в 1970 році, вона також була відома місцевим жителям як "леопардовий вугор", який, як кажуть, був жовтим з фіолетовими плямами. Насправді, сирен швидше зеленувато-жовтий з пурпуровими плямами.

"Орнітологи перерізали б горло конкурентам, щоб першими описати новий вид птахів в Північній Америці. Птах з порівнянною унікальністю виглядав би як страус в горошок", - писав Шон Грем в своєму блозі.

Робота за описом нового виду саламандр зайняла досить багато часу - дослідникам довелося зловити досить сиренів для опису, а також порівняти їх з іншими відомими видами. Крім того, генетичний аналіз тварин показав, що в принципі може бути більше видів сиренів, ніж вважалося раніше.

Зоологи проводили дослідження за власний рахунок. Вони відзначають, що не закінчили генетичний аналіз земноводного через те, що колега, з яким вони співпрацювали, перестав виходити на зв'язок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X