Ще один. На астероїд Рюгу приземлився третій зонд

3 жовтня 2018, 14:18

Автоматична міжпланетна станція Хаябуса-2 висадила на поверхню астероїда Рюгу апарат MASCOT (Mobile Asteroid Surface Scout).

Японський космічний корабель скинув німецько-французький пристрій на астероїд з висоти приблизно 70 метрів, повідомляє CBS News.

Це вже третій апарат на поверхні астероїда. 22 вересня на поверхню Рюгу потрапили два невеликих ровера MINERVA-II1. Новий зонд скинули на іншу півкулю астероїда, щоб MASCOT не заважав стрибаючим по поверхні апаратам MINERVA-II1.

Відео дня

Апарат вже приступив до роботи, повідомляє сайт Німецького центру авіації та космонавтики (DLR). Перша фаза спостережень і наукового збору даних буде тривати протягом найближчих 16 годин.

Згідно з даними агентства JAXA, MASCOT має оптичну навігаційну ширококутну камеру. Спектроскопічний мікроскоп на дні апарату призначений для вивчення мінералів на поверхні астероїда. MASCOT також буде вимірювати рівні магнітної сили і температури.

Під час спуску ширококутна камера зробила близько 20 знімків, а магнітометр провів перші вимірювання, зареєструвавши слабке поле, яке утворюють частинки сонячного вітру.

"Камера відпрацювала відмінно. Отримано перші знімки", - пояснює Ральф Яуманн, планетолог з DLR. Зараз знімки ще не передані на Землю, дані знаходяться на станції Хаябуса-2.

Автоматична міжпланетна станція Хаябуса-2 була запущена в космос 3 грудня 2014 року і призначена для доставки зразків грунту з астероїда Рюгу, який знаходиться в 280 млн км від Землі. Його орбіта перетинає орбіту Землі і Марса.

В цьому році в липні почалася активна фаза місії, яка триватиме півтора року. У серпні Хаябуса-2 передала на Землю перший крупний план астероїда Рюгу.

В кінці вересня науковці отримали відео з поверхні астероїда Рюгу. Анімація складається з 15 кадрів, які були отримані 23 вересня 2018 року. Вона охоплює 74 хвилини реального часу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X