Шанс на колонізацію. На Місяці знайшли величезні запаси води

27 лютого 2018, 07:00

Дослідники з Інституту космічних наук в американському Боулдері з'ясували, що вода поширена по всій поверхні Місяця.

Вода присутня на поверхні супутника і вдень, і вночі, хоча це не означає, що її легко добути, пише Science Alert.

Справа в тому, що, судячи з усього, вода існує на Місяці не в звичному нам вигляді, а головним чином як ОН, тобто як гідроксильна група. Оскільки гідроксил не здатний довго залишатися у вільній формі і є високоактивним, він, швидше за все, міститься в місячних мінералах.

Відео дня

Інформацію про наявність води на поверхні Місяця вчені отримали за допомогою інструментів, встановлених на орбітальних апаратах Chandrayaan-1 і Lunar Reconnaissance Orbiter. Нові результати входять в протиріччя з результатами інших досліджень, згідно з якими вода концентрується в приполярних широтах Місяця, а інтенсивність сигналу, яке зазначає на присутність води, змінюється протягом однієї місячної доби.

Є гіпотеза, що молекули води можуть повільно вивільнятися з мінералів, в яких вони замкнені з моменту утворення супутника.

Оскільки все більше агентств та компаній досліджують можливість повернення на Місяць і створення місячної бази, ця вода може потенційно використовуватися в якості пиття або навіть перетворюватися на ракетне паливо, якщо її розділити на водень і кисень.

Однак, нові дані здатні не тільки розширити наші знання про Місяць і допомогти при колонізації супутника. Нове дослідження також може дозволити вченим краще зрозуміти, як вода може існувати на інших кам'янистих космічних тілах.

Раніше НВ повідомляло, що дрібні ями в великому кратері на Північному полюсі Місяця можуть бути свого роду вікнами, які ведуть до підземної мережі лавових трубок, заповнених льодом. Такий висновок дослідники зробили на основі знімків з зонда NASA Lunar Reconnaissance Orbiter. Отвори виглядають як поглиблення розміром від 15 до 30 метрів. На думку вчених, в цих утвореннях може бути присутня вода.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X