Шанс для життя. Вчені знайшли нові властивості марсіанської води

24 жовтня 2018, 08:03

Вода під поверхнею Марса, особливо поблизу полюсів, може містити молекулярний кисень.

Його кількості повинно вистачити не тільки для виживання мікробів, але і багатоклітинних істот, пише Science Alert.

Зовсім недавно місія ESA Mars Express передала радіолокаційні дані про наявність рідкої води під південною полярною областю на Марсі - потенційно підземному озері. Крім цього, ровери і посадочні станції знайшли речовини, в тому числі перхлорати кальцію і магнію, поблизу передбачуваних місць просочування води і в інших місцях на Марсі.

Відео дня

У новому дослідженні було підраховано, скільки молекулярного кисню може бути розчинено в рідких розсолах на Марсі. Автори роботи створили комп'ютерну модель подібного розсолу і прорахували, як він буде вести себе при різних температурах і тисках, а також різних концентраціях солей.

Виявилося, що струмки будуть містити в собі достатньо кисню в тому випадку, якщо вони будуть знаходитися близько полюса планети, а в складі рідини будуть присутні перхлорати магнію і кальцію. Такі зони на планеті є і це приблизно 6,5% від загальної площі Марса.

Комп'ютерні моделі показують, що концентрації кисню може бути достатньо для будь-яких аеробних мікробів (тобто тих, які вимагають кисню). Крім того, цих кількостей кисню - приблизно 32 міліграм на кубічний метр води - має вистачити для підтримки примітивних багатоклітинних істот, таких як губки, з досить повільним метаболізмом.

"Наша робота вимагає повного перегляду всього, що ми думаємо про можливість життя на Марсі. Отримані дані говорять про те, що якщо життя коли-небудь існувало на Марсі, воно могло дихати киснем", - говорить провідний автор дослідження Влада Стаменкович, дослідник Лабораторії реактивного руху NASA.

Раніше НВ повідомляло, що керівник космічного агентства США Джим Брайденстайн не виключив існування життя на Марсі на підставі нових відкриттів. Як зазначив глава NASA, нові дані поки не дозволяють говорити про існування життя на Червоній планеті, але помітно підвищують таку ймовірність.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X