Сфінкси з рогами. У Єгипті знайшли стародавню скульптурну майстерню

1 березня 2019, 08:01

Шведсько-єгипетська місія під керівництвом Марії Нільссон і Джона Уорда з Університету Лунда виявила майстерню з виробництва пісковика і кілька скульптур під час розкопок в Асуані.

Знахідки були зроблені на археологічних розкопках в районі Гебель Ель-Сілс, повідомляє єгипетське видання Ahram .

Мостафа Вазирі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей, сказав, що місія виявила серед уламків в майстерні велику статую кріосфінкса - міфічної істоти з тілом лева і головою барана.

Відео дня

Статуя довжиною близько 5 метрів, висотою 3,5 метра і шириною 1,5 метра вирізана в стилі, порівнянному з кріосфінксамі на південь від храму Хонсу в Карнаку. Вважається, що статуя відноситься до часу правління фараона 18 династії Аменхотепа III. Також команда виявила "тренувальний" фрагмент іншого кріосфінкса, який, можливо, був вирізаний учнем.

Обидві скульптури, схоже, були підготовлені до транспортування, але, ймовірно, були залишені в Гебеле Ель-Сілс, коли велика скульптура зламалася. Пізніше кар'єрні роботи древніх римлян поховали сфінксів в грунті.

Абдель-Монейм Саїд, генеральний директор старожитностей Асуана і Нубії, сказав, що були виявлені сотні ієрогліфічних фрагментів, що належать зруйнованому Наосу Аменхотепа III, разом з фрагментами скульптури зв'язаного сокола. Крім того, були знайдені частини обеліска.

"Це дуже важливе відкриття", - сказав Саїд, пояснивши, що виявлення підкреслює, що район Гебель-ель-Сілс був не тільки каменоломнею, але і місцем для майстерень з виготовлення архітектурних елементів, які використовувалися в обробці храмів.

Додамо, Гебель ес-Сильсіла знаходиться в 65 кілометрах на північ від Асуана. У давнину, з часів правління XVIII династії, яка правила на початку Нового царства, і до греко-римського періоду тут розташовувалися каменоломні. У них видобували пісковик, з якого будували храми і робили монументи по всій країні.

Раніше НВ повідомляло, що Управління у справах старожитностей Єгипту 24 лютого 2018 оголосило про знахідку жрецького некрополя початку епохи Птолемеїв . Стародавній некрополь виявили в провінції Ель-Мінья, в 300 км на південь від Каїра. В одному з поховань археологи виявили понад 1000 статуй і чотири ритуальні алебастрові судини для зберігання внутрішніх органів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X