"Серце" Крабоподібної туманності і супертайфун на Тайвані – кращі наукові фото тижня

9 липня 2016, 20:01
Космічний телескоп Hubble зробив незвичайну фотографію Крабоподібної туманності, а на Тайвань обрушився супертайфун, що обіцяє стати найпотужнішим за останні 50 років

На 26-му році роботи космічний телескоп Hubble продовжує робити приголомшливі знімки Всесвіту. На найсвіжішій з них зображена Крабоподібна туманність, і добре видно її центральну частину. На офіційному сайті Hubble підкреслюється, що це відрізняє знімок від більшості популярних зображень туманності, що демонструють її зовнішні області.

Відео дня

Изображение состоит из трех фотографий, сделанных в течение 10 лет
Изображение состоит из трех фотографий, сделанных в течение 10 лет Фото:

Крабоподібна туманність – залишок наднової, вибух якої спостерігався на Землі в 1054 році. Вона знаходиться в сузір'ї Тельця і віддалена від нашої планети на 6500 тисяч світлових років. У центрі туманності знаходиться нейтронна зірка.

За допомогою супутника Terra NASA вдалося сфотографувати супертайфун Непартак незадовго до того, як він обрушився на Тайвань. Він може стати найсильнішим з перших в сезоні тайфунів, від яких постраждав острів за останню половину століття.

Непартак пришел на Тайвань и принес с собой ветер, достигающий скорости в 234 км/ч / NASA Goddard MODIS Rapid Response/Jeff Schmaltz
Непартак пришел на Тайвань и принес с собой ветер, достигающий скорости в 234 км/ч / NASA Goddard MODIS Rapid Response/Jeff Schmaltz Фото:

Непартак набрав величезну силу за короткий термін. Він зародився у понеділок, 4 липня, а вже через 3 дня він отримав 5-у категорію за шкалою потужності ураганів. Після Тайваню супертайфун добереться до Китаю.

З космодрому Байконур у Казахстані стартував космічний корабель Союз МС, покликаний доставити на Міжнародну космічну станцію новий екіпаж. Стиковка з МКС відбудеться 9 липня.

Группа фотографов снимает старт Союз МС в Казахстане
Группа фотографов снимает старт Союз МС в Казахстане Фото:

На борту Союз МС знаходяться російський космонавт Анатолій Іванишин, а також американський і японський астронавти Кетлін Рубенс і Такуя Онісі. Росіянин вже бував на МКС у 2011-2012, а для Рубенс і Онісі це перший політ у космос.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X