Серфінгіст-мисливець. В Австралії виявлений новий вид водяного павука

10 березня 2016, 18:37
В Австралії виявлений новий вид водяного павука Dolomedes briangreenei

Зокрема, напередодні одного з представників нового виду показали на Всесвітньому фестивалі науки в Брісбені. Павук полює на комах, риб, жаб і пуголовків і може схопити здобич, яка втричі більше його самого, пишет N+1.

Відео дня

Розміри нового виду приблизно з людську долоню, його середовищем проживання є прісна вода, де він "ловить" хвилі і вібрацію води, щоб знайти і зловити здобич. В очікуванні жертви павук може провести під водою до години.

"Павук сидить у воді, і коли з'являється комаха, несподівано кидається на неї, хопає і пливе на берег, щоб з'їсти здобич", - говорить Роберт Рейвен, арахнолог з музею Квінсленда.

Вчені відзначають, що для людини новий вид павуків є абсолютно безпечним.

Зазначимо, що свою назву, Dolomedes briangreene або просто Брайен, павук отримав на честь всесвітньо відомого фізика, фахівця з теорії струн і одного з організаторів фестивалю науки Браяна Гріна (Brian Greene).

"У зв'язку з анонсом відкриття гравітаційних хвиль в минулому місяці, це велика честь для мене - бути тісно пов'язаним з павуком, чиє існування також пов'язане з хвилями", - іронізує вчений.

Раніше було встановлено, що багато павуків, які мешкають у воді успішно полюють на рибу, яка перевершує їх самих за розміром.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X