Сенат США призначив керівником NASA людину, яка не згодна з концепцією глобального потепління

20 квітня 2018, 12:07

Керівником NASA стане сенатор-республіканець Джеймс Брайденстайн, проти призначення якого активно виступали представники Демократичної партії США.

Підтвердження призначення Брайдентайна вже з'явилося на офіційному сайті NASA.

"Для мене велика честь бути підтвердженим сенатом Сполучених Штатів в якості адміністратора NASA. Я звик до цієї можливості, і я ще раз дякую президенту Дональду Трампу і віце-президенту Майку Пенсу за їх впевненість. Я готовий працювати з видатною командою NASA, щоб досягти бачення президента щодо американського лідерства в космосі ", - наводить сайт слова Брайдентайна.

Відео дня

Брайденстайна вибрали з невеликою перевагою голосів. За його затвердження проголосували 50 сенаторів, 49 законодавців висловилися проти. Багатьох сенаторів не влаштовує позиція Брайденстайна з питання глобального потепління - він не вважає, що ця проблема є справою рук людини. Крім того, сенатор ніколи не займався наукою. Він був пілотом ВМС, а потім очолив Музей авіації та космонавтики в Талсі (штат Оклахома).

Одним з перших, хто привітав Брайденстайна з новим призначенням, став популяризатор науки і шоумен Білл Най, пише Science Alert.

Най стверджує, що Брайденстайн змінив свою думку про антропогенні зміни клімату і готовий працювати з науковим співтовариством.

"В ході свого недавнього слухання щодо кандидатури конгресмен Брайденстайн сказав, що тепер він приймає факт зміни клімату і що люди грають в цьому роль. Він передумав, і в науці це взагалі добре. Я сподіваюся, що інші побачать мудрість в погляді конгресмена, що еволюціонує і наслідують цей приклад", - сказав Най в інтерв'ю.

Проте, під час цих слухань Брайденстайн не заявляв, що вважає, що люди є основною причиною зміни клімату. Він також не підтвердив публічно зміни своїх поглядів.

Багато американських вчених в той же час висловили незадоволення і розчарування призначенням Брайденстайна.

"Брайденстайн в якості керівника NASA - ще один випадок, коли хтось з нульовим досвідом в науці намагається контролювати одне з найбільш наукоємних агентств", - відзначає фахівець-вулканолог Джессіка Фенікс.

"У 2013 році Джим Брайденстайн виступив з абсурдним твердженням, що глобальні температури "перестали рости 10 років тому". Фактично, всі п'ять найспекотніших років були з 2010 року. 17 з 18 найспекотніших років були зареєстровані з 2000 року. Республіканці щойно призначили Брайденстайна главою NASA", - журиться британський популяризатор науки Брайан Клаас.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X