Самотність у Всесвіті. Гіпнотичне відео показує, що Сонячна система – аномалія

7 грудня 2015, 14:24
Нове відео студента Вашингтонського університету Етану Крузе показує, як Сонячна система відрізняється від інших планетних систем

За 4 роки телескоп Кеплер зумів відшукати безліч екзопланет, але також дав нам можливість дізнатися дещо про наш власний світ. Сонячна система не є стандартною моделлю, поширеною в галактиці. Це наочно демонструє відео, змонтоване Крузе.

Відео дня

У ньому студент кафедри астрономії об'єднав 1705 екзопланет з 685 систем. У ролику показано їх орбіти, відносний розмір та температуру. Однак планети представлені не в тому масштабі, в якому вони співвідносяться зі своїми зірками, та й самі зірки, розташовані не так близько одна від одної, як це показано на відео. Якщо відкинути гіпнотичний ефект, який створює ролик, то можна помітити, що Сонячна система не схожа на інші.

До місії "Кеплера" вважалося, що інші планетні системи влаштовані так само, як і наша: невеликі кам'яні планети розміщуються ближче до центру, крижані світи – на периферії, а між ними – газові гіганти. Проте за допомогою телескопа вчені з'ясували, що планетні системи більш різноманітні. Наприклад, у деяких з них газові гіганти обертаються поблизу своїх зірок.

Слід зазначити, що телескопу було простіше помітити планети, розташовані ближче до зірок. Оскільки орбіти у них менші, "Кеплер" за 4 роки роботи міг не раз зафіксувати проходження таких планет.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X