Твердіший за алмаз. Як і навіщо вчені створили один з найміцніших матеріалів в історії

14 квітня 2020, 16:29
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Група дослідників з США презентувала один із найтвердіших матеріалів, який будь-коли створювали вчені. Відкриття планують використовувати у авіаіндустрії.

Найміцнішим матеріалом природного походження є камінь-алмаз, який в ограненому варіанті називають діамантом.

Так, у лабораторних умовах учені розробляли і міцніші матеріали, на кшталт різних сплавів титану, деяких хімічних сполук кремнію і, найміцнішого відомого матеріалу на сьогодні, — графена (не рахуючи пластмасової частинки конструктора Lego, звичайно).

Відео дня

Однак, графен поки не набув значного поширення у промисловості через особливості створення цієї кристалічної структури у формі трикутної решітки на основі одношарового атома вуглецю.

Днями вчені з США опублікували дослідження, згідно з яким їм вдалося розробити матеріал набагато міцніший за алмаз, і який можна буде застосовувати в авіабудуванні.

Як і у випадку з графеном, структура цього матеріалу також складається з вуглецевих нанорешіток, але його творці заявляють, що їм вдалося досягнути одного з найвищих показників співвідношення міцності до щільності, про який будь-коли заявляли в будь-яких інших матеріалах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X