Самі не впораються. Вчені просять допомогти назвати планету Сонячної системи

12 квітня 2019, 16:27
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Більше десяти років тому вчені виявили малу планету в зовнішніх межах Сонячної системи. До сих пір у неї немає імені - тільки номер.

Це робить планету (225088) OR10 найбільшим неназваним світом в Сонячній системі, пише NewsWeek .

Тепер троє з астрономів, які допомогли відкрити OR10, - Меган Швамб, Майк Браун і Девід Рабіновіц - оголосили кампанію, в якій громадськість просять допомогти вибрати відповідне ім'я для подачі в Міжнародний астрономічний союз (IAU).

Відео дня

"Прийшов час дати назву OR10 2007 року. IAU офіційно присвоює постійні імена малим планетам Сонячної системи, але у дослідників є приблизно 10-річний період після того, як визначена орбіта небесного тіла, щоб запропонувати ім'я для розгляду IAU", - заявили вчені.

"У нас є 3 пропозиції по найменуванню, які відповідають правилам присвоєння імен IAU і пов'язані з міфологічними істотами і фігурами, які відображають аспекти фізичних властивостей OR10", - написали вони. Астрономи обіцяють представити IAU той варіант, який набере більше голосів.

Користувачам запропоновано на вибір три варіанти: Гунгун, yf честь китайського бога води, Хольда - скандинавська покровителька сільського господарства або ж скандинавський бог Ве, брат Одіна, який за легендою брав участь у створенні світу, а також подарував людям розум і рух.

2007 OR10 знаходиться в поясі Койпера, величезному диску з маленьких тіл, які оточують Сонце за орбітою Нептуна. За оцінками вчених, діаметр планети становить близько 777 миль, що робить її менше, ніж Плутон і Еріда - перша і друга за величиною планети-карлики в Сонячній системі, відповідно.

Вважається, що 2007 OR10 володіє достатньою гравітацією, щоб бути круглою, що робить її карликовою планетою. Вважається, що вона містить велику кількість водяного льоду і, можливо, навіть метанового льоду.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X