Самі не справляються. Ховрах допоміг археологам знайти старовинний скарб

9 лютого 2019, 20:03

Вчені Марійського державного університету в РФ виявили скарб із десятків срібних монет, першу з яких на поверхню витягнув ховрах.

157 срібних монет були знайдені під час розкопок на території Селитренного городища в Астраханській області, повідомляє регіональний сайт ДТРК Марій Ел .

Монети були знайдені під час роботи експедиції на городищі. Як наголошується на сайті університету, "допомогу археологам надав ховрах, який виштовхнув їх назовні, так як вони заважали йому при переміщенні по своєму маршруту під землею". Незвичайний блиск привернув увагу вчених.

Відео дня

Монети використовувалися для грошового обігу. На думку археологів, спочатку вони зберігалися в полотняному мішечку, який з часом став непридатним, але забезпечив збереження монет в такій кількості. Скарб срібних монет кінця XIV століття дозволить визначити особливості карбування монет Середньовіччя, а також систему грошового обігу Золотої Орди.

Інша група археологів з того ж університету виявила в Краснодарському краї РФ монету  античного часу. Золота монета, вагою 8 грамів, діаметром 23 міліметри, на думку археологів, була викарбувана в 27 році нашої ери в Боспорському царстві при правлінні першого царя сарматських династії Аспурга.

Як правило, такі монети не використовувалися для грошового обігу, а були засобом накопичення капіталу. Це третя подібна монета, дві попередні зберігаються в Державному Ермітажі РФ і в Нумізматичному товаристві Берліна.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X