Рукою подати. Астрономи виявили "нову Землю" бiля найближчої одиночної зірки

14 листопада 2018, 22:01

Іспанські астрономи виявили схожу на Землю екзопланету, яка обертається навколо зірки Барнарда на відстані шести світлових років від Землі.

Зірка Барнарда - червоний карлик і найближча до Землі одиночна зірка. Ближче до нас лише три зірки в системі Альфа Центавра.

Зазвичай червоні карлики представляють собою досить агресивних сусідів, вони менше і холодніше Сонця і при цьому мають нестабільне електромагнітне випромінювання, але зірка Барнарда - один з найбільш тихих і спокійних червоних карликів, що відомі сучасним астрономам.

Відео дня

З огляду на цей факт, а також близькість зірки Барнарда до Землі, астрономи давно намагалися знайти в її околицях екзопланети. Але це вдалося зробити тільки зараз завдяки зусиллям групи іспанських астрофізиків.

За словами Ігнасіо Рибаса з Іспанського інституту космічних наук, перші дані, які наводили на думку про наявність у зірки Барнарда планети, були отримані ще в 2015 році. Але тоді вони були занадто близькі до статистичної похибки.

Тепер отримані досить достовірні дані, які дозволяють стверджувати, що екзопланета все таки є. "Ми впевнені на 99,2%", - констатує Рібас.

Поки складно стверджувати щось конкретне про цю екзопланету, але вчені припускають, що вона належить до категорії "супер-Земель". Тобто вона за розмірами перевершує Землю, але не дотягує до таких гігантів як Уран або Нептун. Її маса може дорівнювати чотирьом масам Землі. А температура на її поверхні може бути близько -170 градусів Цельсія, припускають дослідники.

Читайте також: На Алтаї виявили мікробів, які зможуть вижити на Марсі

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X