Розтане швидше. Під антарктичним льодовиком знайшли величезну порожнину

1 лютого 2019, 10:40

Льодовик Туейтса, один з таких, що найбільш швидко тануть регіонів на континенті, знаходиться в ще більш скрутному становищі, ніж повідомлялося раніше: під ним знайшли величезні порожнини.

Таким чином, льодовик тане не тільки зверху, але і знизу, пише Gizmodo .

Як відзначають американські журналісти, "діра в льоду має площу в дві третини Манхеттена і досить висока, щоб три рази помістити Статую Свободи". Висота печери становить приблизно 350 м., а ширина - 4 км.

Відео дня

Ця порожнина досить велика, щоб вмістити 14 мільярдів тонн льоду. Вона дозволяє теплій воді опинитися під льодовиком. Якщо печера прискорить танення льодовика Туейтса, це може привести до загибелі того самого Манхеттена.

Льодовик Туейтса розташований в Західній Антарктиді. Цей регіон є найшвидше танучою частиною Антарктиди, і втрата льоду може призвести до підвищення рівня моря більш ніж на 3 м. Справа в тому, що породи під льодовиком Туейтса і іншими льодовиками в регіоні нахиляються вниз вглиб, дозволяючи теплій воді розчиняти льодовики знизу.

"Розмір порожнини під льодовиком грає важливу роль в таненні. Чим більше тепла і води потрапляють під льодовик, тим швидше він тане", - сказав в прес-релізі провідний автор дослідження, П'єтро Мілілло, вчений з Лабораторії реактивного руху NASA.

Вчені використовували комбінацію проникаючого через лід радара, який встановили на літаках NASA, і європейських супутникових даних, щоб зафіксувати те, що відбувається. Вимірювання дозволяють визначити дрібні деталі того, що відбувається, коли лід зустрічається з корінною породою.

Відкрита дослідниками порожнина - це всього лише одна з "жертв" складного механізму танення льоду. За підрахунками вчених, щорічно льодовик Туейтса відступає на 800 метрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X