Форма Всесвіту. Як астрономи кинули виклик головній космологічній теорії - фото
НВ Преміум

Форма Всесвіту. Як астрономи кинули виклик головній космологічній теорії

12 квітня 2020, 07:00

Розбираємося, що не так з новими даними рентгенівських телескопів ESA і NASA про розширення Всесвіту

Група вчених з Німеччини опублікувала дослідження, згідно з яким Всесвіт може розширюватися зовсім не так, як вважали астрономи до цього. Нова робота ставить під загрозу фундаментальну космологічну модель і може довести неточність попередніх розрахунків космічних відстаней.

Відео дня

У явіть, що до повітряної кульки, наповненої природним газом, піднесли запалений сірник. Легко здогадатися, що після цього кулька вибухне і вивільниться певна кількість полум'я (залежно від обсягу газу).

Щось приблизно схоже відбулося і з нашим Всесвітом близько 13,8 млрд років тому, тільки замість кульки була сингулярність, а замість полум'я - величезна кількість енергії, яке продовжує розширювати простір-час і до цього дня.

Досі вчені припускали, що Всесвіт розширюється рівномірно у всіх напрямках. Ця його характеристика називається ізотропністю або ізотропією.

Точне визначення швидкості і масштабів розширення Всесвіту грає важливу роль, оскільки це допомагає астрономам розраховувати відстань до найвіддаленіших космічних об'єктів.

Днями група вчених з Боннського університету в Німеччині опублікувала дослідження, згідно з яким космічний простір може розширюватися зовсім не рівномірно, інакше кажучи - анізотропно.

Якщо це насправді так, головна космологічна теорія про розширення Всесвіту може потерпіти крах, а попередні розрахунки космічних відстаней виявляться неточними.

Як астрономи з Німеччини визначили напрямок розширення Всесвіту і що це означає для нас всіх - давайте розбиратися разом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X