Рожевий Місяць. 19 квітня в Україні можна буде спостерігати незвичайний повний місяць

19 квітня 2019, 14:06

Повний місяць 19 квітня 2019 року за місячним календарем припадає на 14 місячний день, формально він відбудеться о 14:12 за київським часом.

Цього дня Місяць буде ближче до Землі, тому природний супутник буде здаватися більшим, ніж зазвичай, пише USA Today .

Точний час повного місяця залежить від вашого місця розташування. Згідно з американським виданням "Альманах старого фермера", повний "Рожевий Місяць" досягне свого піку над територією США о 7:12 за східним часом, у п'ятницю - це приблизно 14:12 за Києвом. При цьому над територією України схід Місяця відбудеться о 19:32, коли він, строго кажучи, вже не буде повним.

Відео дня

Згідно з Альманахом, до 22 квітня в небі буде видно більш ніж 90% Місяця. Альманах каже, що наступного повного місяця не буде до "квіткового місяця" 18 травня.

Американські повір'я пояснюють, що квітневий повний місяць називають Рожевим Місяцем тому, що в США в ці терміни з'являється дикий земляний флокс - "одна з перших весняних квітів". Альманах каже, що подію також називають "трав'яний місяць", "яєчний місяць" і "рибний місяць".

Тобто, цього дня супутник Землі не має виглядати рожевим. Швидше, Місяць може виглядати жовтим, помаранчевим або червоним, залежно від атмосферних умов. Традиційно, з цього повного місяця відраховують дату католицького Великодня - він відбудеться в найближчу неділю, після повного місяця, 21 квітня.

Додамо, перед світанком 21 березня в небі над Україною можна було спостерігати так званий "воронячий" або "хробаковий" Місяць. Березневий повний місяць 2019 року збігався з астрономічним початком весни - весняним рівноденням.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X