Розминулися. Повз Землю пролетів масивний астероїд, який не відразу помітили вчені NASA

17 квітня 2018, 07:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Астероїд 2018 GE3 діаметром як мінімум 47 метрів пролетів недалеко від нашої планети, а вчені помітили небесне тіло дуже пізно.

Лише через 21 годину після того, як астероїд помітили в лабораторії в Арізоні, він зблизився з Землею на відстань менше 200 тисяч кілометрів, пише Science Alert.

Астероїд пролетів поруч з нашою планетою зі швидкістю 106,5 тис. км/год на відстані, яка в два рази менше, ніж відстань до Місяця.

Відео дня

"Якби 2018 GE3 потрапив на Землю, це завдало б регіональний, а не глобальний збиток. Можливо, він розпався б в атмосфері, перш ніж досягти землі. Проте, це значний астероїд, який ілюструє, що навіть великі космічні камені все ще можуть нас здивувати. 2018 GE3 був знайдений менш ніж за день до зближення", - підкреслюють астрономи.

За оцінками вчених, діаметр астероїда 2018 GE3 в три-шість разів перевищував розмір небесного тіла, що вибухнуло над Челябінськом в 2013 році. Тоді внаслідок падіння осколків цього астероїда поранення отримали близько 1,5 тисяч чоловік, а в багатьох будинках міста були вибиті вікна.

Відзначається, що у NASA є програма виявлення астероїдів. Однак, програма сканує в першу чергу астероїди шириною 140 метрів і більше. NASA підрахувало, що розміри 2018 GE3 знаходяться десь між 47 і 100 метрами. Тобто, навіть при найвищій оцінці, GE8 2018 був менше, ніж могла помітити програма виявлення астероїдів.

Раніше НВ повідомляло, що 2 березня порівняно недалеко від Землі пролетів астероїд 2018 DV1, діаметр якого, за оцінками вчених, становить 6-12 метрів. Астероїд наблизився на відстань приблизно 112 тисяч кілометрів від Землі, що в три рази менше відстані від Землі до Місяця.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X