Розкриті таємниці походження вампірів, перевертнів і зомбі

2 листопада 2015, 16:36
Вампіри, перевертні і зомбі з'явилися на світ завдяки давнім текстам, жорстоким правителям і рабству.

Багато хто хоч раз в житті чув про вампірів, перевертнів або зомбі, але не всі знають, звідки походять ці монстри. Сайт Live Science простежив витоки виникнення легенд про монстрів, яких так любить Голлівуд і публіка, що звикла святкувати Хеллоуїн.

Відео дня

Прообразом відомого вампіра графа Дракули став румунський князь Влад III, який славився своєю жорстокістю. Його образ надихнув ірландського письменника Брема Стокера на написання знаменитого роману, що зіграв помітну роль у популяризації ікластих монстрів. Однак і без Влада III в Валахії, де він правив, існували легенди про мороєв і стригоєв – так місцеві жителі називали вампірів.

Але не варто думати, що міфи про подібних монстрахів існували тільки в Румунії. У далекому Китаї теж були свої вампіри - цзян-ши. Тільки харчувалися вони, за переказами, не кров'ю, а життєвою енергією. Деякі історики вважають, що міфи про вампірів сходять ще до часів стародавнього Єгипту, Греції та Вавилону.

Історії про них добиралися навіть до США. У Коннектикуті було виявлено «вампірське поховання», датоване 1830-м роком. Від звичайних людських такі могили відрізняються тим, що в останках можна знайти дерев'яні кілки, а в щелепах – затиснуту цеглину.

Батьківщиною легенди про зомбі вважається Гаїті. Вона виникла на основі деяких африканських вірувань, які свідчать, що з тіла людини можна вкрасти душу. В часи рабства на Гаїті віра в це набула дещо іншого забарвлення. Серед місцевих рабів існувало повір'я, що у разі самогубства вони не знайдуть спокою, а продовжать існувати у вигляді бездушних зомбі, продовжуючи виконувати волю свого господаря. Очевидно, тоді гаїтянських невільників більше лякала перспектива вічного рабства, ніж зустріч з ходячим мерцем.

Історії про перевертнів набагато старше. Перші згадки про них можна знайти у вавілонському Епосі про Гільгамеша, вік якого становить 4000 років. Там йдеться про людину, яку перетворюють на вовка. Нехай сучасний образ людиноподібного вовка далекий від історії у древньому тексті, міфічні істоти можуть змінюватися.

До речі, за межами Європи перевертні можуть приймати форму не тільки вовків. У Японії і Кореї ходять легенди про перевертнів-лис. В Індії цю роль виконують змії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X