Розбилися об твердь. Ракета Союз невдало вивела в космос шість супутників

30 серпня 2017, 12:14
З 73 супутників, запущених 14 липня 2017 року на російській ракеті Союз-2.1а, чотири не виходять на зв'язок, а два виявилися на незапланованих орбітах

Йдеться про так звані кубсати - маленькі штучні супутники, масою не більше півтора кілограмів, пише Space News .

На зв'язок не виходять чотири російські супутники. Це два кубсати від компанії Dauria Aerospace, студентський супутник Іскра-МАІ-85, який створили в Московському авіаційному інституті, а також і зібраний в Московському державному університеті супутник Маяк. Пара американських супутників: Lemur-2 і Flock 2k виявилися на незапланованих орбітах.

Відео дня

Відзначається, що супутник Flock 2k належить компанії Planet Labs. Крім цього апарату, компанія вивела на орбіту на російській ракеті Союз-2.1а ще 47 мікросупутників. Зараз представники Planet Labs "працюють з усіма сторонами, які беруть участь в зборі телеметрії та інших даних, щоб краще зрозуміти ситуацію". Прес-секретар компанії, Рейчел Хольм, зазначає, що експерти "не залишають спроб знайти втрачений супутник".

Причини ситуації, що склалася, поки не ясні. Розглядаються різні сценарії, в тому числі проблеми як з космічним апаратом, так і з ракетою.

Раніше НВ повідомляло, що 14 липня Роскосмос запустив ракету з супутником Маяк, який називають найяскравішим супутником в світі. Проект Маяк розроблявся ентузіастами на базі Московського політехнічного університету. Супутник повинен був розгорнути сонячний відбивач, який пускав би на Землю гігантські сонячні "зайчики".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X