Роскосмос планує запустити місію на Місяць в 2019 році

26 січня 2018, 07:05

Запуск апарату "Луна-25" в рамках російської місячної місії планується на 2019 рік.

Вчені вже вибрали можливі місця посадки для апарату, повідомили в Інституті космічних досліджень РАН.

Посадка зонда відбуватиметься за сценарієм останніх радянських посадочних місій, тобто апарат буде рухатися по низькій полярній орбіті навколо Місяця, а потім зробить гальмування та вертикальний спуск. На відміну від посадок радянських автоматичних станцій, остання з яких відбулася в 1976 році, "Луна-25" вперше в історії космонавтики буде направлена ​​в полярний район Місяця.

Відео дня

Умови спуску і роботи на поверхні зумовили інженерні вимоги до районів посадки: зокрема, ухил місцевості не має перевищувати 7%, не менш ніж 40% від місячної доби має становити освітленість Сонцем, крім цього має бути забезпечена постійна радіовидимість космічного апарату із Землі.

З точки зору наукових цілей місії, вибрані райони повинні мати достатньо високий вміст водню в речовині, що свідчить про наявність в грунті замерзлої води.

Пошуки районів посадки велися за картами, складеними на основі даних апарату Lunar Reconnaissance Orbiter (NASA),зокрема на основі даних нейтронного детектора ЛЕНД.

Цілі місії - вивчення хімічного складу реголіту полярних областей Місяця, зокрема, визначення наявності і концентрації в ньому летючих з'єднань космічного походження, в тому числі водяного льоду, що становлять великий інтерес.

Раніше НВ повідомляло, що російська орбітальна станція, яку можуть створити в разі припинення роботи МКС, складатиметься з п'яти модулів. Станція буде розрахована на екіпаж з трьох осіб. Маса станції повинна скласти близько 60 тонн, тобто майже в 7 разів менше МКС. Основу станції повинні будуть скласти багатофункціональний лабораторний модуль (МЛМ) "Наука", науково-енергетичний модуль (Нем) і вузловий модуль "Причал".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X