Оптична розвідка? Росія запустила секретний військовий супутник

17 жовтня, 09:10
Ракета-носій Ангара 1.2 (Фото:Red Star TV)

Ракета-носій Ангара 1.2 (Фото:Red Star TV)

15 жовтня о 22.55 по Москві з аеродрому Плесецьк була запущена ракета Ангара. Вона несла невеликий супутник Емка-3, про задачі якого мало відомо.

Цей запуск був третім за минулий тиждень.

«У розрахунковий час космічний корабель виведено на цільову орбіту та прийнято в управління наземними об'єктами Міноборони Росії. Кораблю присвоєно заводський номер Космос-2560, — йдеться у повідомленні Роскосмосу. — З кораблем встановлений і підтримується стійкий телеметричний зв'язок, його бортові системи працюють у штатному режимі».

Відео дня

Однак про завдання, які має виконати Космос-2560, немає точних даних. За інформацією EverydayAstronaut.com, йдеться про супутника для оптичної розвідки класу Емка-3.

Це могло б пояснити атмосферу таємності, що супроводжує запуск.

Поки незрозуміло, чи буде цей супутник заміною одному з російських супутників, що вийшли з ладу, названому Космос-2555, або в нього інші цілі.

Тим часом "народний" супутник ICEYE окупився за перші пару днів. За заявою глави Міноборони, за його допомогою збили техніки на суму, що перевищує його вартість.

«Один супутник повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже два десятки залучаються, коли є потреба. Фактично лише за ці два дні ворог втратив бронетехніку на більшу суму, ніж коштує весь проект із супутниками. Але головне — це допомагає зберегти життя наших безцінних воїнів», — зазначив він, додавши, що очікування від придбання супутника цілком справдилися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X