Російський стартап планує запалити на небі нову зірку

29 червня 2017, 10:26
14 липня планується запуск ракети із супутником Маяк, який називають найяскравішим супутником в світі

Передбачається, що цей супутник стане четвертим за яскравістю об'єктом в небі - після Сонця, Місяця і Венери, повідомляє IflScience.

Малий штучний супутник Маяк створений в форматі CubeSat, розміром він приблизно з буханку хліба. Він буде запущений на ракеті-носії Союз в п'ятницю, 14 липня, з космодрому Байконур в Казахстані, як вторинний корисний вантаж. Проект під керівництвом Московського державного машинобудівного університету (МАМІ), зібрав понад $30 000 на сайті Boomstarter.

Відео дня

Після виходу на орбіту супутник розкриє сонячний відбивач в формі піраміди, покритої плівкою, яка в 20 разів тонше за людську волосину. Саме завдяки цьому відбивачу Маяк стане найяскравішою зіркою на нічному небі.

За допомогою супутника буде протестована система аеродинамічного гальмування, яка дасть можливість спускати об'єкти з орбіти без використання двигуна, що допоможе у вирішенні проблеми космічного сміття.

"На підставі наших попередніх розрахунків, ми вважаємо, що зоряна величина супутника Маяк становитиме близько -3,6. Це зробить його четвертим за яскравістю об'єктом на небі після Сонця, Місяця і Венери. За іншими версіями його яскравість буде -10, що яскравіше, ніж Венера ", - зазначають журналісти.

Керівник проекту Олександр Шаенко заявив, що така яскравість "не буде проблемою", проте астрономи вважають, що такий яскравий об'єкт може утруднити спостереження за небом.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X