Російський інженер створив незалежну космічну державу Асгардію

17 жовтня 2016, 07:01
Група вчених на чолі з російським винахідником оголосили про створення космічної нації Асгардія, названої на честь небесного міста зі скандинавської міфології.

Новий проект по створенню першого космічного держави Асгардія (названа на честь Асгарда) ставить своєю метою врятувати людство від загроз з космосу, повідомляє Популярна механіка.

Відео дня

Створення нової нації почав Ігор Ашурбейли, підприємець, вчений та інженер з Росії, який в 2013 році заснував Міжнародний аерокосмічний дослідний центр (AIRC) у Відні. Згідно з заявою самого Ігора на паризькій прес-конференції, "науково-технічну складову проекту можна виразити в трьох речах: мир, доступність і захист".

Хоча Асгардія ще не має власних територій, кожен бажаючий може стати її громадянином, зареєструвавшись на офіційному сайті держави. Основною ідеєю, за словами організаторів, є створення нової правової основи для мирного використання космічного простору, вільного від контролю держав і народів, що населяють Землю.

Ініціатива проекту виникла у спробах обійти Договір про космос (Outer Space Treaty), який довіряє націям обов'язок нагляду за будь-космічною діяльністю, що робиться на їх території, при цьому не важливо, хто її здійснює — державні структури, і комерційні компанії або некомерційні підприємства. Держави беруть на себе відповідальність за будь-який збиток, який запущені з їх територій апарати або супутники можуть заподіяти як у космосі, так і в будь-якому місці на Землі.

"Створюючи нову космічну націю, приватні підприємці будуть процвітати вільними від жорстких обмежень, державного контролю, існуючих в даний час", - заявляє маніфест проекту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X