Російські математики зробили крок до розшифровки легендарного манускрипту Войнича
До цього всі спроби розшифрувати унікальний документ і навіть просто зрозуміти, чи він є осмисленим текстом, провалювалися, пише РИА Новости.
На думку експертів, вміст рукописи зашифровано за наступним принципом: з тексту, записаного на двох мовах, видаляються голосні і пробіли. Отримані набори символів з'єднують у новий текст, попередньо розкидавши по ньому пробіли.
Аналітики взяли мови індоєвропейської групи — в неї входять слов'янська підгрупа, германська, романська, грецька мова і латина. Порівняли слов'янську групу з уральської сім'єю мов та фінно-угорської гілкою: угорська підгрупа і прибалтійсько-фінська підгрупа. А також досліджували штучні мови: есперанто, інтерлінгва, волап'юк, мову мешканців планети Qo'noS — клінгон і "ельфійську мову" — квенья.
Виявилося, що, порівнявши статистику, можна визначити близькість данської та шведської мов, їх віддаленість від французької і італійської, знайти інші родинні зв'язки. Стало зрозуміло, що рукопис написаний на одній з європейських мов. Якщо б це була одна мова, то, швидше за все, датська. Але випадковість розташування символів говорить про те, що літери ще з чимось змішали.
Найімовірніше, манускрипт Войнича написаний на змішаній мові без голосних, 60% тексту написано англійською або датською, а 40% — італійською або іспанською, хоча це може бути і латина. А ось яку саме інформацію містить цей текст, вченим ще належить з'ясувати.
"На жаль, відновити весь текст без оголосовування не представляється можливим, так як варіантів осмислених слів виходить занадто багато. Я вам наведу один варіант розуміння тексту, а інший фахівець витягне з цих слів абсолютно інший сенс. Однак я не знаю, наскільки важливим на сьогоднішній день представляється розуміння тексту як такого, тому що, судячи по малюнках, там пояснюється, в яку пору року треба садити мак, щоб потім отримати з нього опій", — пояснив Юрій Орлов, доктор фізико-математичних наук, співробітник Інституту прикладної математики імені М. В. Келдиша РАН.

Згідно радіовуглецевому аналізу, книга була написана між 1404-м і 1438 роком, проте до цих пір ніхто в світі не може сказати, про що вона розповідає. Артефакт був виявлений в 1912 році антикваром Вильфридом Войничем в стародавньому південно-європейському замку Вілла Мондрагоне.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.