Російські інженери збираються запустити супутник, який затьмарить всі зірки на небі

2 березня 2016, 10:58
Команда молодих інженерів з Московського державного машинобудівного університету (МАМІ) планує запустити супутник "Маяк" в нинішньому році. Апарат перехопить у Сіріуса звання найяскравішої зірки в нічному небі

"Маяк" буде оснащуватися відбивачем у формі піраміди, покритий плівкою. Її товщина буде в 20 разів менше, ніж у людського волоса. Площа відбивача складе 16 квадратних метрів. Апарат буде піднято на висоту 600 км.

Відео дня

Основна мета проекту полягає в тому, щоб на небі з'явився новий найяскравіший об'єкт після Місяця і Сонця. Крім того, автори проекту хочуть випробувати аеродинамічний гальмівний пристрій, який може бути використаний для виведення з орбіти космічного сміття.

Творці "Маяка" збирали кошти на реалізацію проекту на краудфандинговій платформі Boomstarter. Вони планували зібрати 1,5 мільйона рублів ($20 тис), але в підсумку зібрали 1,8 мільйона ($24 тис).

Деякі астрономи вважають, що занадто яскравий об'єкт може перешкодити спостереженням за космосом. "Ми так відчайдушно боролися за темряву небес, - каже колишній виконавчий директор британської обсерваторії Кілдер Нік Хоуз. – Коли я уявляю, як все це може бути зруйноване безглуздим краудфандинговим проектом, у мене серце розривається".

Показати ще новини
Радіо NV
X