Робота вбиває. Вчені довели, що трудоголізм веде до ранньої смерті

17 жовтня 2016, 14:57
Медики з США знайшли зв'язок між напруженою роботою і підвищенням рівня смертності

Невміння контролювати свій робочий час і стресова робота помітно скорочують тривалість життя. Такі дані отримали американські медики з університету Індіани. Дослідження показників смертності проводилося з 2008 по 2015, і лише в жовтні 2016 року було опубліковано в журналі Personnel Psychology.

Відео дня

"Результати нашої роботи показують, що стресова робота викликає яскраво виражені негативні наслідки для здоров'я людини, особливо в комбінації з невеликою свободою волі в прийнятті рішень", - говорить Ерік Гонсалес-Муле з університету Індіани.

Вчені використовували довгострокове - протягом семи років - спостереження за 2363 жителями штату Вісконсін, які не виходили на пенсію і продовжували працювати після досягнення 60 років.

Як показали спостереження, вимоглива і важка робота, а також переробки, дійсно вбивають — наприклад, поєднання відповідальної роботи і досить високої свободи дій підвищувало шанси смерті на 15,4%, а комбінація важкої роботи і відсутність свободи дій — на 34%.

Крім того, вчені випадково виявили значущі відмінності в індексі маси тіла у трудоголіків і "звичайних людей". Що цікаво, число смертей помітно відрізнялося для різних типів роботи — найчастіше помирали люди, зайняті важкою працею в промисловості, а найрідше — працівники сільського господарства.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X