Правда чи міф? Робота шкодить вашому здоров'ю

7 лютого 2017, 07:16
До чого призведуть 9 годин в офісі кожен робочий день? Ні до чого хорошого, констатують медики

Список "шкідливих" професій досить великий і навіть відображений в деяких законодавчих актах, в тому числі і в Україні. Але чи може робота в теплому і комфортному офісі згубно позначитися на стані здоров'я працівників?

Відео дня

МІФ: Робота шкодить вашому здоров'ю

Правда. Дослідження, що проведені в Австралійському національному університеті, показують, що, якщо ви хочете зберегти здоровий спосіб життя, вам бажано працювати не більше 39 годин на тиждень, а не 48, як вважається останні кілька десятків років. Про нове дослідження пише Science Alert.

У дослідженні взяли участь близько 8000 жителів Австралії. За словами вчених, з'ясувалося, що двоє з трьох працівників в Австралії витрачають на робочі завдання більше 40 годин на тиждень, і це негативно позначається на їх здоров'ї. Проблема ускладнюється для жінок, які крім роботи змушені витрачати час на хатні справи.

"Довгі години роботи підривають психічне і фізичне здоров'я людини, тому що вона залишає менше часу, щоб добре поїсти і доглядати за собою належним чином", - говорить Хуонг Дінь з дослідницької школи Австралійського університету.

Таким чином, австралійські вчені стверджують, що оптимальна довжина робочого тижня - 39 годин або менше.

В іншому дослідженні вчені з Оксфорда з'ясували, що відсутність роботи позитивно впливає на здоров'я. Автор дослідження, доктор Пітер Ейбіх заявив, що відсутність роботи дозволяє спати в середньому на 40 хвилин більше, регулярно займатися спортом і вести більш здоровий спосіб життя. Втім, ймовірно, на шкідливі звички у таких людей просто не залишається грошей.

Автори ще одного дослідження, опублікованого в журналі Lancet в 2015 році, вказують на ризики роботи більше 55 годин на тиждень. На їхню думку, співробітники, які витрачають на вирішення робочих завдань більше 55 годин, на третину частіше страждають від інсульту і на 13% — від ішемічної хвороби серця. Також зростає ризик розвитку діабету, депресії, виникнення проблем зі сном.

Висновок. Судячи за останніми даними, працювати довше визначеного часу дійсно непродуктивно. Продуктивність праці не збільшується, а проблем зі здровьем додається. Інша справа, що найкращу довжину робочого тижня вчені поки не визначили.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X