Різниця є. Жіночий мозок виявився в середньому на три роки молодший чоловічого

5 лютого 2019, 15:07

За даними нового дослідження метаболізму мозку, яке провели в Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі, жіночий мозок на три роки молодший мозку чоловіків того ж віку.

Отримані дані можуть пояснити, чому жінки зберігають свої когнітивні навички довше чоловіків, пише Science Daily .

Час по-різному впливає на мозок чоловіків і жінок. У той час як мозок має тенденцію зменшуватися з віком, мозок чоловіка зменшуються швидше, ніж жінки. Метаболізм мозку сповільнюється в міру дорослішання людей, і цей процес також може відрізнятися у чоловіків і жінок.

Відео дня

"Ми тільки починаємо розуміти, як різні пов'язані зі статтю чинники можуть впливати на траєкторію старіння мозку і як це може впливати на уразливість мозку до нейродегенеративних захворювань. Метаболізм мозку може допомогти нам зрозуміти деякі відмінності, які ми бачимо між чоловіками і жінками з віком", - сказав старший автор Ману Гоял, доктор медичних наук, доцент кафедри радіології в Вашингтонському університеті.

Гоял і його колеги, в тому числі доктор медицини Маркус Райхле, заслужений професор медицини і професор радіології імені Алана А. Вольфа і професор радіології Андрій Власенко, вивчили 205 осіб, щоб з'ясувати, як їх мозок використовує цукор.

Учасники дослідження - 121 жінка і 84 чоловіка у віці від 20 до 82 років - пройшли ПЕТ-сканування для вимірювання потоку кисню і глюкози в їх мозку. Для кожної людини дослідники визначили долю цукру, що виділяється для гліколізу в різних областях мозку. Вони навчили алгоритм машинного навчання, щоб знайти зв'язок між віком і метаболізмом мозку, надавши йому дані про вік і метаболізмі мозку у чоловіків. Потім дослідники вводили дані про метаболізмі мозку жінок в алгоритм і просили програму розрахувати вік мозку кожної жінки по її метаболізму. Алгоритм порахував, що вік мозку у жінок в середньому на 3,8 року менше, ніж у чоловіків.

Дослідники також виконали аналіз в зворотному порядку: вони навчили алгоритм на жіночих даних і застосували його до чоловічих. На цей раз алгоритм повідомив, що мозок чоловіка був на 2,4 роки старший їхнього справжнього віку.

"Середня різниця в розрахунковому віці мозку між чоловіками і жінками значна і відтворена, але це лише мала частина відмінностей між будь-якими двома людьми. Вона сильніша, ніж багато статевих відмінностей, про які повідомлялося, але вона не така велика, як деякі інші статеві відмінності" , - сказав Гоял.

На думку авторів роботи, це може означати, що причина, по якій жінки не відчувають такого сильного зниження пізнавальної здатності в зрілі роки, полягає в тому, що їх мозок "фактично молодше".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X